Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR ŞAMPİYON


Başkan Kemal Sayın : Alnımızın akıyla sezonu bitirdik, bölgesel ligde daha fazla desteğe 

ihtiyaç var.

Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan Sökespor, Pazar günü Kuşadasında Yıldız Fenerspor’u 4-0 gibi farklı bir sonuçla yenerek ligin tamamlanmasına 1 hafta kala şampiyonluğuna ilan etti. Sökespor Kuşadası Yıldız Fener karşısında beklenenin aksine rahat kazandı.

Yaklaşık bir aydır maç yapmayan Sökespor Pazar günü Yıldız feneri yenerek şampiyonluğunu resmen ilan etti. Sökespor şampiyon olarak Bölgesel Amatör lige yükseldi ve önümüzdeki sezon bölgesel Amatör ligde mücadele edecek. Aydın Süper Amatör Kümede ikinci hangi takımın olacağı ise son hafta belli olacak. Ligde 39 puanı bulunan Kuşadasıspor, ile bir maç eksiği bulunan Merkez Yeniköy’ün 36 puanı bulunuyor. Merkez Yeniköyspor önümüzdeki hafta sahasında Sökespor’u yenerse ikinci olacak. Merkez Yeniköyspor ikili averajda Kuşadası’nın önünde bulunuyor. Beraberlikte veya Sökespor’un galibiyeti durumunda ikinci Kuşadasıspor olacak. İkinci olan takım bölgesil lige çıkmak için bölgesel ligde sondan ikinci olan takımla maç yapacak.

Sökespor Başkanı Kemal Sayın dün Gazeteniz YeniSöke Muhabirine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sezonu alınlarının akıyla bitirdiklerini söyleyen Başkan Kemal Sayın “Sezon başında hedefimizi şampiyonluk olarak belirledik. Bunu Kuşadasıspor’u geride bırakarak gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak önümüzdeki yıl bu desteklerle bal ligi gitmez. Söke’nin daha fazla destek vermesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde kongre yapacağız. Bu kongrede yeni bir yönetim oluşturacağız. Biz devam etmekten yanayız. Ancak bu yıldaki desteklerle bu iş olmaz. Daha fazla destek verilirse devam ederiz. Bunu Söke Belediye Başkanı’na da bildireceğiz. Benim hedefim profesyonel ligde şampiyon olmaktır. Ben Sökespor ikinci ligde iken görev yapmış biriyim. Sökespor daha öncede bal ligine çıktı. Ama kalıcı olamadı. Kalıcı olmak için destek gerekli.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.