Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİRİN YOL HAMLESİ DEVAM EDİYOR

Haber Merkezi

Bağarası, Aslanyaylası, Bayırdamı, Sofular, Demirçay, Çavdar yol güzergahı yolunun ilk aşamada yapılacak yollar arasına alındı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Aydın’da 1.5 yılda 1.600 kilometre yol yapma hedefi doğrultusunda çalışan Büyükşehir ekipleri Aydın’ın dört bir tarafında yol yapmaya devam ediyor.

ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen taleplerin değerlendirilmesi ve yapılan planlamalar sonucunda Eylül ayında başlanan çalışmalarla birçok mahalle yolu yenilendi ve bazı mahallelere yeni yollar yapıldı. Yeni yılla birlikte de çalışmalar aralıksız devam edecek.

Yapılan planlamaya göre önümüzdeki süreçte Germencik ilçesinde Bozköy, Çamköy, Dampınar, Habipler yolları; Koçarlı ilçesinde Güdüşlü, Kızılkaya, Esentepe, Çallı yolları, Söke ilçesinde Bağarası, Aslanyaylası, Bayırdamı, Sofular, Demirçay, Çavdar, Bozdoğan’da ise Altıntaş, Orta Altıntaş, Aşağı Altıntaş yolları yapılacak. Karacasu ilçesinde Dikmen Mahallesi’nin yolu, Kuyucak ilçesinde Yamalak-Bucak yolu, Köşk ilçesinde Başçayır yolu, Koçarlı ilçesinde de Çulhalar-Mersinbelen yolu da ilk aşamada yapılacak yollar arasında.

YOLU OLMAYAN MAHALLE KALMAYACAK

Kısa sürede bitirilip vatandaşların kullanımına açılacak yollarla ilgili konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,  “Vatandaşlarımızdan ve Muhtarlar Toplantısı’nda muhtarlarımızdan gelen talepleri değerlendirdik, planlamalarımızı yaptık. Bu planlamaya göre önümüzdeki 1.5 yılda yol ekiplerimiz Aydın’ın dört bir tarafında 1.600 kilometre daha yol yapacak. Yolu olmayan mahalle, bozuk yol bırakmayacağız” diye konuştu. Yolu yenilenen mahalleler için vatandaşlar  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.