Son Dakika

• No Posts Found

BİK AYDIN ŞUBE MÜDÜRÜ ÖZER AKOĞLU’NDAN ZİYARET

Aydın İlinin Büyükşehir olmasından sonra Aydın’da kurulan Basın İlan Kurumu Aydın Şube Müdürü Özer Akoğlu ve Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Suat Deniz ile AGC Yönetim Kurulu Üyesi YeniAsır Aydın Temsilcisi İhsan Karataş dün saat 11.00 sıralarında Gazeteniz YeniSöke’yi ziyaret ettiler.

Özer Akoğlu ve Suat Deniz’i Gazeteniz YeniSöke İmtiyaz Sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu ve personel karşıladı. Yaklaşık 1 saat süren ziyaret sırasında konu yerel basın ve yerel basının sorunları oldu. Yerelde gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu söyleyen Özer Akoğlu “Yerelde gazeteler para kazanmıyor. Bir çok gazete bir ideal uğruna çıkıyor. Bir ilçede yerel gazetelerin çıkması çok önemlidir. Bugün kıymetini bilmediğimiz gazeteler 2-3 gün çıkmadığında eksikliğini hemen anlarız. Özellikle belediyelerin yerel gazeteleri abone olarak destek vermelerinde büyük fayda var. Aydın’da bazı belediyeler yerel gazeteleri abone olarak destek veriyor. Bu belediyelerin başında Efeler Belediyesi geliyor. Efeler Belediyesi Aydın’da çıkan gazetelere birden fazla abone olmuş durumda. Aynı uygulamayı diğer belediyelerinde yapması gerekiyor. Biz bu konuda elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Önümüzdeki günlerde Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Suat Deniz ile belediye başkanlarını ziyaret edeceğiz. Sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerinde gazetelere destek vermeleri gerektiğini düşünüyoruz.”dedi.

Gazeteniz YeniSöke İmtiyaz Sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu, Basın ilan Kurumu’nun Aydın’da şube açmasının yerinde bir karar olduğunu belirterek, azalan resmi ilan gelirleri nedeniyle gazetelerin gelirlerinde büyük bir düşme olduğunu belirterek, YeniSöke Gazetesi olarak abone sistemine büyük önem verdiklerini söyledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.