Son Dakika

• No Posts Found

Aydın’da iki hastane HIMSS Stage 6 sertifikası aldı

(İHA) – Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Nazilli Devlet Hastanesi gerçekleştirilen sunum ve tatbiki incelemelerin ardından dijital hasta takip sistemi (HIMSS stage 6) sertifikası almaya hak kazandı.

Tire Devlet Hastanesinden, Nazilli Devlet Hastanesine gelen HIMSS Stage 6 değerlendirmecisi Op.Dr. Gürhan Zincircioğlu, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Nazilli Devlet Hastanesi hakkında brifing aldı. Brifingin ardından servislerde hastalar üzerinde uygulamalar gerçekleştirildi.

Brifing ve uygulamaların ardından HIMSS stage 6 değerlendirmecisi Tire Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op.Dr. Gürhan Zincircioğlu, hastane yöneticilerini ve ekiplerini kutlayarak HIMSS Stage 6 Sertifikası almaya hak kazandıklarını belirtti.Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Nazilli Devlet Hastanesi elde ettiği bu başarı ile ‘Dijital ve Güvenli Hastane’ olduğunu tescilledi.

HIMSS Stage 6 Sertifikası ile hastanelerde, muayene işlemi sonrası doktoru tarafından yataklı tedavi kararı alınan hastanın, hastaneye yatış işlemi anından taburcu edilinceye dek kendisine uygulanan tüm sağlık müdahaleleri ve prosedür işlemleri tamamen dijital ortamdaki sisteme kayıt ediliyor. Kağıt kullanımı ortadan kaldırılırken, hastaların tedavi takibi tamamen dijital ortamda gerçekleşiyor. Sistem doktor ve hemşirelerin tedavi sırasında hata yapmalarının önüne geçerek, hasta memnuniyeti ve güvenli tedavi hizmetinin tam anlamıyla hayata geçmesini sağlıyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.