Son Dakika

• No Posts Found

KÖPRÜ VE TAŞLAMA BEKLİYORUZ


İsmail ERAVCI

Nalbantlar Mahalle Muhtarı Ünal Musacalı, Kisir Çayı yatağının geniş açılması nedeniyle geçtiğimiz günlerde meydana gelen yağışların Nalbantlar Ovası’nda tehlike yaratmadığını belirterek, yağışların bölgede sorunsuz atlatıldığını söyledi. Kisir Çayının ağzının açık olması nedeniyle suyun şişmediğini söyleyen Musacalı, ancak Kisir Çayında düzenlemenin bitmediğini söyledi.

Musacalı yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Kisir Çayı kış mevsiminde bizim kabusumuz oluyordu. Taşkınlarda Nalbantlar Ovası su altında kalıyordu. Bazı yıllar pamuk hasadı yapılmadan tarlalar suyun altında kalıyordu. En büyük sıkıntı ise Kisir Çayı arazilere mil getiriyor ve aşırı milleme nedeniyle ovada milin yüksekliği yarım metreyi geçiyordu. Bu  durum arazileri verimsizleştiriyordu.

Toplulaştırma çalışmalarından sonra Kisir Çayı yatak genişletme çalışmaları 2017 yılı içinde yapıldı. Yapılan bu çalışmanın faydasını gördük. 2017 yılının son günlerinde ve 2018 yılının ilk günlerinde meydana gelen yağışlarda Kisir Çayı gelmesine rağmen taşkın olmadı. Çayın yatağının geniş olması, bunun yanında suyun akışını engelleyecek bir durumun olmaması nedeniyle sıkıntısız geçti. Bundan sonra Kisir Çayı’nın taşkın vereceğini pek ihtimal vermiyoruz.

Ancak Kisir Çayında düzenleme bitmedi. Kenarlarının taşlanması gerekiyor. Taşlanma yapıldığında çok daha rahat olacak. Taşlamayla birlikte Kisir Çayında taşkınlar tarihe karışacak. Bunun yanında eksiğimiz bir köprü yapılması. Bu köprünün yapılmasıyla Kisir Çayının karşısına geçmek kolaylaşacak. Dolaşmak durumunda kalmayacağız. Dört gözle köprünün yapılmasını bekliyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.