Son Dakika

• No Posts Found

DENETİMLERDE 13 ÜRÜNÜN UYGUNSUZ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Haber Merkezi

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Aralık ayında yapılan denetimlerde  4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun gereği, 3 ayrı işyerinde 16 adet ürün denetimi yapıldığı belirtilirken, bu denetimler neticesinde 13 ürünün uygunsuz ve 6 ürünün uygun olduğu tespit edildi.

Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kuruluş izinleri ve belgelendirme işlemleri ile ilgili verilen bilgide “Aralık ayı içerisinde Müdürlüğümüzce 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında 8 adet işletmeye Sanayi Sicil Belgesi düzenlenmiş, 7 adet Sanayi Sicil Belgesi değişikliği yapılmış, 1 firmanın Sanayi Sicil Belgesi iptal edilmiş olup, 20 firmanın Sanayi Sicil Belgesinin  “vizesi” yapılmıştır. 21 firmanın yıllık işletme cetveli onaylanmıştır. 2 adet firmaya Planlama Talebi Görüşü yazısı düzenlenmiştir. 3 adet firmanın işyeri, sanayi sicil kapsamında incelenmiştir.” denildi

Piyasa gözetimi ve denetimi (PGD) çalışmaları ile ilgilide yapılan açıklamada “Aralık ayı içerisinde Müdürlüğümüzce 1705 Sayılı Ticarette Tağşişin Men´i ve İhracatın Murakabesi ve Korunması Hakkında Kanun, gereği 10 adet işyerinde hizmet yeri denetimi yapılmıştır. 10 adet işyerinin uygun olduğu tespit edilmiştir.  4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun gereği, 3 ayrı işyerinde 16 adet ürün denetimi yapılmıştır. Bu denetimler neticesinde 13 ürünün uygunsuz ve 6 ürünün uygun olduğu tespit edilmiştir.

3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereği, ay içerisinde 2 adet Taksimetre denetimi yapılmış olup. 2 adedininde uygun olduğu tespit edilmiştir. 2 adet Takograf denetimi yapılmış olup, 2 adedinin de uygun olduğu tespit edilmiştir. Muayene ve damgalama hizmetleri kapsamında  17 işyerinde 76 adet Ölçü ve Tartı aletinin muayenesi yapılmış olup, 1 adedinin uygun olmadığı ve 75 adedinin uygun olduğu tespit edilerek damgalama işlemi yapılmıştır. Şikayetli 88 adet su sayacı denetimi yapılmış olup, 30 adedinin uygun olmadığı 58 adedinin uygun olduğu tespit edilmiştir. Şikayetli 35 adet elektrik  sayacı denetimi yapılmış olup, 3 adedinin uygun olmadığı 32 adedinin uygun olduğu tespit edilmiştir. 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında  13 adet EPDK Marker denetimi yapılmıştır. “denildi

4703 S. Kanun kapsamında 14.684 TL idari para cezası uygulandığı, Aralık ayı içerisinde  Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Portalı (KÜSİ) kapsamında ADÜ Senato salonunda KUSİ Planlama ve Geliştirme Kurul Toplantısı  yapıldığı bilgisi verildi. Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kapsamında bir firmanın ziyaret edildiği ve Aralık ayı içerisinde İl Müdürlüğünce, personeline  İlk Yardım ve Motivasyon Artırma ve Performans Teknikleri konusunda hizmet içi eğitimi verildiği belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.