Son Dakika

• No Posts Found

SÖKTAŞ’IN KURUCUSU MUZAFFER MÜFİT KAYHAN BUGÜN TOPRAĞA VERİLİYOR


İsmail ERAVCI

Söke’nin ilk sanayi kuruluşlarından Söktaş’ın kurulmasına öncülük eden isimlerden biri olan 92 yaşındaki Muzaffer Müfit Kayhan vefat etti. 12/11/1926 Manisa Turgutlu doğumlu olan Muzaffer Müfit Kayhan cumartesi’yi pazara bağlayan gece İstanbul’da vefat etti. Evli iki çocuk babası olan Muzaffer Müfit Kayhan’ın ölümü Söke’de üzüntüyle karşılandı.

SÖKTAŞ fabrikasının kurucuları arasında yer alan Muzaffer Müfit Kayhan, 1972 yılında Söktaş A.Ş. şirketinin kurulmasıyla birlikte 2013 yılına kadar yani 43 yıl SÖKTAŞ A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. 1963 yılında kayın biraderi Halil Fırat ile birlikte Söke Un’un kurucuları arasında yer alan Muzaffer Müfit Kayhan, 1990 yılında Lee olarak bilinen Mavi Ege Giyim Sanayini kurdu ve 1999 yılında bu şirketi Amerikalılara devretti. Bu şirketin Amerikalılara devredilmesinden sonra 2001 yılında Agrita Tarım Gıda şirketinin kuruluşuna öncülük yaptı ve bu şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi.

Söke Ticaret Borsası’nın 5 kurucusundan biri olan 92 yaşındaki Muzaffer Müfit Kayhan aynı zamanda Söke Ticaret Borsası kurucu yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlendi. Muzaffer Müfit Kayhan 1966-1977 yılları arasında 11 yıl ve 1980-1987 yılları arasında toplam 19 yıl Söke Ticaret Borsası yönetim kurulu Başkanlığı ve 14 yılda meclis başkanlığı olmak üzere toplamda 23 yıl borsa başkanlığı yaptı. TÜSİAD eski yönetim kurulu Başkanlarından Muharrem Kayhan ve Hilmi Kayhan’ın babaları olan Muzaffer Müfit Kayhan’ın cenazesi bugün öğle namazına müteakip Kocacami’de kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek. Muzaffer Müfit Kayhan’ın 2 çocuğu bulunuyor. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.