Son Dakika

• No Posts Found

CHP’nin İl Disiplin Kuruluna seçildiler


İsmail ERAVCI

Pazar günü yapılan CHP Aydın İl Kongresinde Söke’li iki genç bayan seçimlere damga vurdu. Söke İlçe Örgütünden iki tane genç bayan Gizem Akkentli Polat ve Tuba Özturlar CHP İl örgütünün en üst icra makamı olan CHP İl Disiplin Kurulu Üyeliklerine seçildiler. Gizem Akkentli Polat daha önce CHP Söke Gençlik Kolları İlçe Yöneticiliği ve Gençlik Kolları başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştu. Tuba Özturlar ise CHP Aydın Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

Sökeyi temsil etme görevlerinin kendilerine verilmesinden mutlu olduğunu dile getiren Gizem Akkentli Polat ” Genç yaşımda çok önemli bir görev verildi çok çok teşekkür ediyorum. Bu dönem olması çok önemli. Çünkü yıllar sonra CHP Aydında Tek bir aday üzerinde anlaşma sağlanıyor bir ilçe hariç 16 ilçe ortak hareket ediyor birlik beraberliğin yaşandığı herkesin fedakarlıkta bulunduğu bir dönem. Böyle bir dönemde en önemli yerde görev yapmak anlatılmaz . Akkentli ailesinin adı CHP ile özdeşleşmiştir. Bunun aksini söylemek isteyen beyhude davranışlara şahit olduk ancak geldiğimiz durum ortadadır. Atatürk’ün yolunda Cumhuriyetin izinde çağdaş bir Türk kadını olarak görevimi başarı ile yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Beni bu göreve layık gören tüm delege arkadaşlarıma büyüklerime teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İl Örgütünde  İl Disiplin Kuruluna seçilen ikinci isim olan Tuba Özturlar ise açıklamasında “Daha önceki görevlerimizi nasıl başarı ile yerine getirdiysek bu görevimizi de aynı disiplin içinde yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Söke’yi Aydında temsil etmekten son derece memnunum. Beni bu göreve layık gören tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Aydın CHP İl Örgütünde inanılmaz birlik ve beraberlik oluştu. Toplam 16 ilçe başkanı ortak hareket ediyor ve il örgütünü belirliyor. Bu inanılmaz demokrasinin tavan yaptığı bir olaydır. Bizim görevimiz bu birlik beraberliği korumak geliştirmek yaşatmak. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi kim bu birlik beraberliği bozacak olursa onun gereğini yapmak üzere buradayız. Cumhuriyet Halk Partisinde normal üye bile olmak bizim için şereftir. CHP’yi diğer partilerden ayıran en önemli özelliği “ülke kuran parti” olmasıdır. Kim ne yaparsa yapsın bu gerçeği değiştiremez. Ülkenin kurucu unsuru olan CHP’de İl disiplin kurulu üyeliği yapmak her gence nasip olmuyor. Biz Tüm CHP gençliği adına bu görevi yerine getireceğiz.“ dedi

Bilindiği gibi Gizem Akkentli Polat Özlem Çerçioğlu’nun prenslerinden Fatih Akkentli’nin kız kardeşi. Geçtiğimiz Temmuz Ayında Özlem Çerçioğlu Sökede Gizem Akkentli Polat’ın nikahını kıymış muhteşem sokak düğünü uzun süre konuşulmuştu. Gizem Akkentli Polat 1989 Söke Doğumlu Evli ve Edebiyat Öğretmeni.

Tuba Özturlar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun  bayan efelerinden birisi.1994 Söke Doğumlu. Söke Kent Konseyi Kurucu Başkanı, Gölhisar Kent Konseyi Kurucu Başkanı, CHP Parti Okulunda Eğitmenlik görevleri başta olmak üzere bir çok aktivitede görev aldı.

Kongrenin süprizlerinden biri ise Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın Büyük Kurultay delegeliğine seçilememesi olarak dikkat çekti

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.