Son Dakika

• No Posts Found

İNSAN TÜCCARI ÖLÜM MAKİNELERİNE JANDARMADAN OPERASYON

Haber Merkezi

Aydın İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti ile mücadele timi, Asayiş Şube Jandarma Suç Araştırma Timi ile Didim ilçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timince Didim ilçesinde göçmen kaçakçılığına yönelik operasyon sonucunda 10 kişinin yakalandığı ve 3 kişinin tutuklandığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, yapılan araştırmalar sonucunda (16) şüpheli tespit edilmiş ara yakalamalar ile (5) şüpheli yakalandığı ve adli makamlarca H.M., M.M., M.G. isimli  şüphelilerin tutuklanarak Söke Kapalı Cezaevine kapatıldığı bilgisi verildi.  M.A isimli şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildiği T.T. isimli şüphelinin serbest bırakıldığı, bu şüphelilerin kullandığı tespit edilen (2) bot motoru (1) adet 6.40 m. lastik bot ve konsolu (1) adet fiberglas tekne,(20) litre benzin ele geçirilerek (36) düzensiz göçmen yakalandığı açıklandı.

Dün adli makamlardan alınan arama ve yakalama kararı ile (11) şüpheli şahsın  adreslerine yönelik eş zamanlı operasyon icra edildiği, icra edilen operasyonda A.Ç., M.A., Y.Ç., B.Ö., H.A., A.A., B.A., İ.D., H.İ. VE T.P. isimli (10) şüpheli şahıs ayrıca K.M.İ, isimli afganistan uyruklu şüpheli ise Aydın ili geri gönderme merkezinde yakalanarak göz altına alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada “Operasyon neticesinde adreslerde icra edilen arama sonucunda şüpheli şahısların kullanmış olduğu (15) adet cep telefonu ve sim kartları ile (2) adet zodyak bot ve bunlara ait (2) adet bot motoru ele geçirilmiştir. Yakalanan (11) şüpheli adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır. Aydın İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla, insan tüccarı ölüm makinelerine karşı mücadeleye “aylan” bebekler ölmesin anlayışı ile faaliyetlere devam edilecektir.” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.