Son Dakika

• No Posts Found

SÖKTAŞ’IN KURUCUSU MUZAFFER MÜFİT KAYHAN TOPRAĞA VERİLDİ

İsmail ERAVCI

Söke’nin ilk sanayi kuruluşlarından Söktaş’ın kurulmasına öncülük eden isimlerden biri olan 92 yaşındaki Muzaffer Müfit Kayhan dün öğle namazına müteakip Kocacami’de kılınan cenaze namazından sonra Sazlı Mahallesinde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.  Aile saat 12.00’den itibaren Söke Kocacami önünde taziyeleri kabul etti.

Muzaffer Müfit Kayhan’ın oğulları Muharrem Hilmi Kayhan ve Eyüp Hilmi Kayhan eşleri ve yakın akrabaları  başta olmak üzere ailenin fertleri Söke Kocacami önünde taziyeleri kabul ettiler. Cenazeye gelen vatandaşlar taziyede bulunmak için uzun kuyruk oluşturdular. Cenaze törenine Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Teksif Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Şule Tuntaş, Ticaret Borsası Başkanı Salih Deniz Günal, Teksif Sendikası Aydın Şube Başkanı Bayram Çakmak, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş dünyasının ileri gelenleri, çok sayıda Sökeli katıldılar.

Cenaze namazını Aydın İl Müftü Vekili Mehmet Tezcan kıldırdı. Muzaffer Hilmi Kayhan’ın cenazesi daha sonra Sazlı Mahallesinde bulunan aile kabristanlığında toprağa verildi. Bilindiği gibi 92 yaşında vefat eden Muharrem Hilmi Kayhan Söke’deki sanayileşmenin öncüleri arasında bulunuyordu. Cenaze töreninde çok sayıda polisin güvenlik önlemi aldığı görüldü.  SÖKTAŞ fabrikasının kurucuları arasında yer alan Muzaffer Müfit Kayhan, 1972 yılında Söktaş A.Ş. şirketinin kurulmasıyla birlikte 2013 yılına kadar yani 43 yıl SÖKTAŞ A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. 1963 yılında kayın biraderi Halil Fırat ile birlikte Söke Un’un kurucuları arasında yer alan Muzaffer Müfit Kayhan, 1990 yılında Lee olarak bilinen Mavi Ege Giyim Sanayini kurdu ve 1999 yılında bu şirketi Amerikalılara devretti. Bu şirketin Amerikalılara devredilmesinden sonra 2001 yılında Agrita Tarım Gıda şirketini kuruluşuna öncülük yaptı ve bu şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi.

Söke Ticaret Borsası’nın 5 kurucusundan biri olan 92 yaşındaki Muzaffer Müfit Kayhan aynı zamanda Söke Ticaret Borsası kurucu yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlendi. Muzaffer Müfit Kayhan 1966-1977 yılları arasında 11 yıl ve 1980-1987 yılları arasında toplam 19 yıl Söke Ticaret Borsası yönetim kurulu Başkanlığı ve 4 yılda meclis başkanlığı olmak üzere toplamda 23 yıl borsa başkanlığı yaptı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.