Son Dakika

• No Posts Found

ÇALIŞAN GAZETECİLER 10 OCAKTA UNUTULMADI

İsmail ERAVCI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle dün gazeteniz Yeni Söke’ye ziyaretler gerçekleşirken bu arada çelenk ve çiçeklerde gönderildi. AK Parti Söke İlçe Yönetimi ve MHP Söke İlçe yönetimi, Ülkü Ocakları Başkanı da gazeteniz Yeni Söke’yi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ziyaret ettiler.

Gazeteniz Yeni Söke’ye ilk ziyareti saat 11.00 sıralarında AK Parti Söke İlçe Teşkilatı yaptı. İkinci ziyareti ise Saat 15.00 sıralarında MHP Söke İlçe Yönetimi yaptı.

İlk ziyareti AK Parti Söke İlçe Teşkilat Başkanı Süleyman Yılmaz başkanlığındaki partililer gerçekleştirdi. AK Parti Söke İlçe yöneticileri kongre sürecinde olduklarını belirterek, 21 Ocak tarihinde kongre yapacaklarını ve kongre sonrasında yeni yönetimin sahada çok daha aktif çalışmalara başlayacağını söylediler. AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer’in İzmir’de duruşması olduğu için ziyarete katılamadığını söyleyen Süleyman Yılmaz, yönetim kurulunun 25 asil, 13  yedek üyeden oluşacağını dile getirdiler.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “10 Ocak, 4 Ocak 1961 tarihinde basın mensuplarının iş haklarını iyileştiren 22 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte, yasanın resmi gazetede ki yayın tarihi olması dolayısıyla “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama günü olarak belirlenmiştir. Bilinenin aksine tüm dünyada kutlanmaz sadece Türkiye’ye özgüdür.

Toplum yararını ön planda tutan,  farklı görüşlerin, farklı inançların ve farklı seslerin topluma yansıtılmasında önemli bir role sahip medya ve basın mensupları toplum üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

“Terzi kendi söküğünü dikemez” misali, aslında en çok da gazeteci haksızlığa uğrar. Ancak meslek ahlakı çerçevesinde görev yapan medya ve basın mensupları yine de toplumun hakkını aramaktan vazgeçmez.

Toplumumuzda önemli bir sorumluluk üstlenen, objektif, tarafsızca haber yapan ve tüm bunları yaparken basın ahlak kurallarına bağlı kalmayı başarabilen tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar meslek hayatlarında başarılar dilerim.”dedi

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk’te dün saat 15.00 sıralarında beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve Söke Ülkü Ocakları Başkanı ile birlikte gazeteniz Yeni Söke’ye ziyaret etti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan İlçe Başkanı Veysel Öztürk “Gazeteciler siyasetin ve yaşamımızın olmazsa olmazlarıdır.  Bu anlamlı gününüzü en içten dileklerimle kutluyor, hayatımızın ve yaşantımızın daha kaliteli hale gelmesi için harcadığınız emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazete merkezimize AK Parti Söke İlçe yönetimi, CHP Söke İlçe Yönetimi, Söke Ülkü Ocakları, Söke Ticaret Odası İstikrar Grubu, Söke Ticaret Odası Yenilikçi Grup adına Erkan KAÇAR, Söke Ticaret Odası Değişim Grubu adına Metin SAKALAR ve AK Parti Söke Belediye Meclis üyesi Mehmet YÖRÜK, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik KARATAŞ, çiçek göndererek günü kutladılar. MHP Söke Belediye Meclis Üyesi Tayfun BATMAZ gazetemizi ziyaret ederek hem çalışan gazeteciler gününü kutladı, hem de hediyesini takdim etti.

YeniSöke Gazetesi çalışanları olarak bugüne renk katan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.