Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE TAM ÖĞRENME PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI


Özden Erdoğan “Söke’de pilot okulları belirledik. Bu okullarımız kendileri de istekli ve isteyerek projeye dahil oldular. Bu okullar üzerinde önce bir uygulama yapacağız. Gelecek yıl ilçedeki tüm okullarda uygulamak istiyoruz.

 

İsmail ERAVCI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde; İlçedeki resmî/özel tüm Ortaokul 8. sınıf ve Ortaöğretim 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak uygulanması planlanan “Tam Öğrenme Projesi” bilgilendirme toplantısı dün saat 15.00’de Söke Hilmi Fırat Anadolu lisesi toplantı salonunda Ortaokul, Ortaöğretim Okul Müdürleri ve Projeden sorumlu öğretmenlerin katılımıyla Proje tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Özden Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Dindar, okul Müdürleri ve projeden sorumlu öğretmenler katıldılar. Tam Öğrenme Projesi ile ilgili yapılan sunumda; “Tam öğrenme projesi Söke’de ilk defa uygulanıyor. Türkiye’nin değişik yerlerinde proje uygulandı. Bu proje Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödül alan bir projedir. Bir çok il müdürü bu proje ile ödüllendirildi. Ama en önemlisi öğrencilerimize, sizlere çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu proje kazanımlara göre hazırlanmış, testlerden oluşan anlık değerlendirme dediğimiz sistemle destekleyen kısacası okullarda sınavlara yönelik, derslere yardımcı olma noktasında da bilgilendiren, eksik yönlerini gösteren önemli bir proje.

Bu projenin uygulanmasında iki tane önemli bir materyal var. Bir tanesi kazanım testleri. Burada optik okuyucular var. Özel yapılmış optik formlar var. Bu testleri anlık değerlendirirken, optik form kullanma ihtiyacını da yok ediyor. Öğrencilere 10-15 anlık soru soruluyor. Öğretmen sınıf içinde kazanımları anlattıktan sonra bu testleri uygulama noktasına geçiyor. Biz bir programla okullardaki tarayıcıları optik okuyucu haline getiriyoruz. Bu tarayıcılar okulda aktif hale gelecek. Sistemin nasıl çalışacağı konusunda sizler bilgilendirme yapacağız. Tarayıcılar öğrencilerden toplanan kazanım testlerini anlık olarak değerlendirecek. Sistemde bir değerlendirme programı bulunacak. Bu program, okullara verilen şifre ile tüm verileri değerlendirecek. Öğrencinin sınıf içinde okul içinde, ilçede, ilde ve ülke genelinde kaçıncı olduğu ortaya çıkacak.”denildi.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Özden Erdoğan Proje ile ilgili gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Bu projenin Söke ilçesi için akademik başarının artırılması yönünde verimli bir proje olduğunu düşünüyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün teklifi ve kaymakamlığımızın uygun görmesi sonucu proje ile ilgili bir çalışma yapmıştık. Önümüzdeki yıl Söke’deki pek çok okulda bu projenin uygulanmasını düşünüyoruz. Hem sınava girecek öğrenciler açısından, veliler açısından ve okul idaresi açısından pek çok yönden katkı sağlayacak. Söke ilçesini eğitim öğretim acısından daha üst seviyeye çıkaracak.”dedi.

Muhabirimizin pilot okulların belirlenip belirlenmediği ile ilgili sorusunu da cevaplayan Özden Erdoğan “Söke’de pilot okulları belirledik. Bu okullarımız kendileri de istekli ve isteyerek projeye dahil oldular. Bu okullar üzerinde önce bir uygulama yapacağız. Gelecek yıl ilçedeki tüm okullarda uygulamak istiyoruz. Pilot belirlediğimiz okullar var.”dedi.

Muhabirimizin bu okulların hangileri olduğu konusundaki sorusu üzerine Özden Erdoğan “Şimdilik bu okulların isimlerini açıklamam doğru olmaz”diyerek isim vermekten kaçındı

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.