Son Dakika

• No Posts Found

CİNAYET GİBİ TRAFİK KAZASI 1 ÖLÜ

İsmail ERAVCI

Geçtiğimiz Pazar günü Söke’de meydana gelen trafik kazasında şehirici minibüsünün çarptığı, 78 yaşındaki yaşlı adam feci şekilde yaşamını yitirdi. Tatil pazarından evine dönen 78 yaşındaki Murat Oral yaya köprüsünden geçti. Yüksel Yalova Caddesi’nden karşıdan karşıya geçerken karşıya geçerken hızla gelen şehir içi minibüsü 3 çocuk babası Murat Oral’a çarptı.

Güvenlik kamerası kayıtlarında şehir içi minibüsün sürücüsünün frene dahi basmadığı ve minibüsün hızını yavaşlatmadığı güvenlik kamerası görüntülerinde görüldü. Geçtiğimiz Pazar günü çıra almak için evinden çıkan Murat Oral, tatil pazarından ihtiyacı olan çırayı aldıktan sonra geri döndü. Saat 14.00 sıralarında Dere caddesinden geçerek yaya köprüsü üzerine geldi. Yaya köprüsü ile Yüksel Yalova Caddesi kavşağında kısa bir süre duraklayıp sağa sola bakan Murat Oral caddenin karşısına geçmek için yürüdü. Murat Oral Yüksel Yalova Caddesinin yarısını geçtiği sırada 20 yaşındaki sürücü Ahmet K. yönetimindeki 09 M 2648 plaka sayılı şehirici minibüsü ile hızla çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan Murat Oral ağır şekilde yaralandı. Kazayı görenler hemen 112 Acil’i arayıp haber verdiler.

Mustafa Oral’ın çarpmanın etkisiyle kaburgalarının kırıldığı, beyin kanaması geçirdiği öğrenilirken, ilk müdahalesi Söke Fehime Faik Kocagöz Hastanesinde yapıldı ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Eğitim Hastanesine kaldırıldı. Murat Oral’ın yolda 3 defa kalbinin durduğu öğrenilirken, ADÜ Hastanesine ulaştığında öldüğü öğrenildi.

Trafik kazası ile ilgili sürücü Ahmet K.’un gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Söke Kapalı Cezaevine gönderildiği bilgisi verildi. Öte yandan feci şekilde yaşamanı yitiren talihsiz adamın cenazesi dün öğle namazına müteakip Kocacami’de kılınan cenaze namazından sonra asri mezarlıkta toprağa verildi.

Vatandaşlar ise olaya tepki gösterip “Şehirici minibüsleri kural tanımıyor. İlçedeki trafik akışını tehlikeye sokuyorlar. Araç hareket halinde iken yolculardan para alıp veriyorlar. Sohbet ediyorlar, cep telefonu ile oynuyorlar. Pazar günü meydana gelen ve bir kişinin ölümüne neden olan şehir içi minibüsünün karıştığı kazada muhtemelen böyle bir durum sonucunda meydana geldi. Çünkü şehirici minibüsü direk adamın üzerine geliyor ve yavaşlama diye bir şey yok. Vatandaş caddeyi yarılamış, hatta yarısından geçmiş durumda. Sürücü bunu farketmiyor ve doğrudan çarpıyor. Şehiriçi minibüslerin denetlenmesi gerekiyor. Yolcu kapmak için vatandaşın hayatını tehlikeye atıyorlar. Bu şekilde devam ederse daha çok insanların canı yanacak. “dediler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.