Son Dakika

• No Posts Found

MUHTEŞEMSİNİZ KIZLAR


İsmail ERAVCI

Liseler arası A Genç Kızlar Voleybol Şampiyonasında şampiyon Söke Doğa Koleji olurken, Aydın’da ilk defa A Genç Kızlar Voleybol şampiyonu bir ilçeye gitti. Kızlar oynadıkları tüm maçlarda rakiplerine bir set dahi vermezken, tarih yazdılar.

Söke özellikle kızlar voleybolunda son yıllarda büyük başarılara imza atarken, geçtiğimiz yıllarda küçüklerde, yıldızlarda Aydın’da şampiyonluklar yaşarken, ilk defa genç kızlarda şampiyonluk Aydın merkezin dışına çıktı. Büyük bölümünü Remzi Zeytinoğlu Spor Kulübü kız voleybol takımı oyuncularından meydana gelen Söke Doğa Koleji Kız Voleybol takımı, voleybola ciddi yatırım yapan Aydın Kavaklı Kolejini finalde 3-0 yenerek Aydın şampiyonu oldu. Aydın’da son iki yılın B Genç Kızlar Şampiyonu olan Kavaklı Koleji karşısında mükemmel oynayan Doğa Koleji A Genç Kızlar voleybol takımı rakiplerine şans tanımadı ve set dahi vermeden tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldular.

Muhteşem takımda yer alan voleybolcular şunlar; Beste Duman (kaptan), Asuman Yavaş, Gülce Yıldırım, Ecem Su Semerci, Çağın Akkaya, Beyza Taşan, Erinç Sofu, Ülkü Işık, Halenur Tan ve Çağla Günay. Söke’de kızlarda voleybolun gelişmesinde büyük paya sahip olan Antrenör Mutlu Yıldırım yönetimindeki sporcular başarıdan başarıya koşuyorlar. Son yıllarda voleybolda Söke rakiplerinin korkulu rüyası haline geldi. Başantrenör Mutlu Yıldırım, Minik kızlarda, Küçük kızlarda ve yıldız kızlarda Aydın Şampiyonlukları elde ettiklerini belirterek “Ancak Liseler Arası A Genç Kızlar Voleybolunda Söke olarak birinci olamamıştık. Aydın Merkezdeki liseler bırakın Söke’yi, diğer ilçelere dahi tek bir şampiyonluk vermediler. Aydın’da sporcularım muhteşem mücadele ettiler. Bırakın maç kaybetmeyi tek bir set dahi vermediler. Liseler arası Aydın A Genç Kızlar Voleybol Şampiyonasına 45 takım katıldı. Biz önce Söke’de birinci olduk. Daha sonra Kuşadası, Didim, Germencik gibi ilçelerin takımlarını yenerek Aydın’da finallere katılmaya hak kazandık. Yarı finalde Genç kızlar A kategorisinde Aydın Lisesini 3-0 yenerek finale çıktık. Finalde karşımıza Kavaklı Koleji çıktı. Kavaklı Koleji geçen yıllarda Gençler B kategorisinde yani Lise 1 ve 2’nci sınıflarda Aydın Şampiyonu olan bir takım. Bu takımı üstün bir oyunla set vermeden yenerek Aydın şampiyonu olduk.”dedi

HEDEF TÜRKİYE

ŞAMPİYONASI

Türkiye Şampiyonası için bölge finallerinin 8-11 şubat tarihleri arasında Muğla Ortaca’da oynanacağını söyleyen Mutlu Yıldırım “Muğla’da diğer illerin şampiyonları ile oynayacağız. Hedefimiz bölgeden de şampiyon olarak çıkmak ve Türkiye finallerine adımızı yazdırmak istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz. Söke’de özellikle kızlarda voleybol çok ilerledi. Aydın takımlarının hatta bölge takımlarının korkulu rüyası haline geldik. Aydın’ın en yetenekli voleybolcuları Söke’den yetişiyor.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.