Son Dakika

• No Posts Found

UYUŞTURUCU TACİRİ 9 KİŞİ YAKALANDI

Haber Merkezi

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için suç işleyerek kaçan ve suç makinalarına ve uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan planlı faaliyet kapsamında yol arama ve kontrol noktalarında arama faaliyetlerine aralıksız devam ettiği belirtilerek, aralarında Söke Sazlı Mahallesinden bir kişinin de olduğu toplam 9 kişinin yakalandığı bildirildi.

Yapılan açıklamada “Yapılan uygulamalarda Didim-Akbük mahallesinde, M.D.Y. isimli şüphelinin uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandığı bilgisi alınması üzerine olaya müdahale edilmiştir. Olayla ilgili olarak şüpheli şahıs ikametinin yakınında yakalanmış, üzerinde yapılan arama sonucunda, (2) gr. kristal diye tabir edilen uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

Yine yapılan yol kontrolünde Didim – Akbük Mahallesinde S.T. , E.T. VE E.A. isimli şüphelilerin uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandığı ve ticaretini yaptıkları bilgisi alınmış ve yol kontrolünde şüpheli şahıslar araç içerisinde yakalanmış, üzerlerinden ve araçta yapılan arama sonucunda,      (2) gr. esrar ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan bong diye tabir edilen aparat ele geçirilmiştir. şüpheli şahıslar hastaneye sevk edilmiş olup alınan raporlarında uyuşturucu madde kullandıkları tespit edilmiştir. j.trafik timince araç sürücüsü S.T.’ye idari yaptırım kararları uygulanmıştır. adli makamlardan alınan talimat ile ifadesinin alınmasına müteakip şüpheliler serbest bırakılmıştır.

Söke-Sazlı Mahallesinde icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında, 09 yr …  plakalı araç durdurularak yapılan kimlik kontrolünde, araçta yolcu olarak bulunan S.A. (uyap sorgulamasında hakkında “yaralama ve uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak” suçlarından aranma kaydı bulunduğu, iç çamaşırı içerisinde (60) gram kristal olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. adli makamlaraca tutuklanarak Söke kapalı cezaevine konulmuştur.

Efeler ilçesi Serçeköy Mahallesi jandarma yol arama ve kontrol noktasında yapılan faaliyette şüpheli bir araç içerisinde yapılan aramada araçta yolcu olarak bulunan M. G. (kasten yaralamadan sabıkası vardır) isimli şüphelinin üzerinde (86) gram kubar esrar maddesi bulunmuş adli makamların talimatları doğrultusunda şahsın ifadesinin alınarak serbest bırakılmıştır.

Yine Efeler ilçesi Serçeköy yol kontrol ve arama  noktasında  yapılan arama ve kimlik kontrol esnasında M.B. isimli şüphelinin montunun cebinde 62 gram kubar esrar  bulunmuş, araç içerisinde yapılan aramada  bong diye tabir edilen uyuşturucu madde  kullanma aparatı ele geçirilmiş, araç sürücüsü olan  i.s. isimli şüphelinin ve m.b isimli şahsın alınan idrar örneğinde her iki şahısta da esrar maddesi pozitif çıkması üzerine sürücü i.s. trafik ekiplerince 5167 tl cezai yaptırım uygulanmıştır

Efeler Kuyulu Mahallesinde yapılan yol emniyet ve kontrol devriyesinde A. A. ( küçükbaş ve evcil hayvan hırsızlığı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak ve otodan hırsızlık suçlarından sabıka kaydı vardır.) isimli şüphelinin sürücülüğünü yaptığı otomobil içerisinde yapılan aramada aracın şoför koltuğunun arkasında bong aparatı ve araç içerisinde o. k.(suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçundan sabıka kaydı vardır.)  isimli şüphelinin üzerinde yapılan aramada kâğıt içerisine sarılı vaziyette (15) gr kristal maddesi ele geçirildiği. şahısların alınan idrar analiz raporlarında metamfetamin ve amfetamin sonuçlarının pozitif çıktığı, jandarma trafik timi tarafından A. A. isimli şüpheliye uyuşturucu ve uyarıcı madde  alarak araç kullanmaktan ve sürücü belgesiz araç kullanmaktan 7293 tl para cezası kesildiği adli makamlardan alınan talimat doğrultusunda şahsın ifadesinin alınarak serbest bırakılmıştır.

Yine Efeler Kuyulu mahallesinde yapılan yol emniyet ve kontrol devriyesinde M.B. isimli şüphelinin kullandığı otomobil içerisinde yapılan aramada aracın torpido gözünde (113) gr ağırlığında esrar maddesi ele geçirilmiş, şüphelinin alınan idrar analiz raporlarında metamfetamin sonuçlarının pozitif çıktığı, jandarma trafik timi tarafından M.B. isimli şüpheliye uyuşturucu ve uyarıcı madde  alarak araç kullanmak suçundan dolayı 5275.00. tl para cezası kesilmiş ve adli makamlardan alınan talimat doğrultusunda şahsın ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca halkın huzuru, güveni ve suçların işlenmesinin önlenmesine karşı emniyetin teminine yönelik faaliyetlere aralıksız devam edecektir.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.