Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR MUHTARLIKLAR DAİRE BAŞKANLIĞI KURUYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu Muhtarlıklar  Dairesi Başkanlığı kuruluyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığında kurulacak brim  muhtarların sorunları ile ilgilenecek.  Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Mart 2015 tarihli Meclis Kararı ile  “Muhtarlarlıklar Daire Başkanlığı”kuruluyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla kurulacak daire başkanlığının amacı; kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi olarak gösteriliyor.

Bilindiği gibi; Aydın büyükşehir olduktan sonra tüm köyler ve beldeler mahalle oldu ve önce ilçe belediyelerine sonra da büyükşehir belediyesine bağlandı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “1 milyon 42 bin kişinin yaşadığı Aydın’da sorunların yerinde tespit edilmesi ve çözülmesi için belediyelerin bünyesinde Muhtarlar Daire Başkanlıkları kurulacak. Ne söz verdiysek sözümüzün arkasındayız. Muhtarlarımız bizim hizmet ağımızın içinde çok önemli yer teşkil etmektedir.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.