Son Dakika

• No Posts Found

AK Parti’li Savaş; “Aydınlı ihracatçılarımız e-ticaret sitelerine üye olsun”

(İHA) – AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş; Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan e-ticaret sitelerine üye olan şirketlere verilen destekler hakkında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, yaptığı açıklamada; “Ekonomi Bakanlığının 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ çerçevesinde Bakanlığımızın onayladığı şirketlerin e-ticaret sitelerine üye olmaları durumunda, işbirliği kuruluşlar, en fazla 5 e-ticaret sitesi için, en az 250 şirketin üyelik giderleri %80 oranında destekleyecek. Her bir şirket için, e-ticaret sitesi başına yıllık en fazla 2 bin ABD Doları tutarında destek sağlayacak. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen ihracatçılarımız Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Dairesi ve 312 204 88 54 numaralı telefondan ulaşabilirler“ dedi.

Savaş, “Bakanlığın desteği 3 yıl boyunca sürecek. Hedef 2018’de e-ticaret üye şirket sayısını 10 binden 25 bine çıkararak ihracatımızı elektronik ihracat yoluyla da önemli bir paya ulaştırabilmek. Onun için firmalarımızı e-ticaret sitelerine üye olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.