Son Dakika

• No Posts Found

İYİ PARTİ SÖKE İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İsmail ERAVCI – İYİ Parti Söke İlçe Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi dün saat 11.00’de İstasyon Caddesi Serdar Akıntürk İş Merkezi 4’üncü katında bulunan parti binasında yapıldı. Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Şehir Plancısı Şule Tuntaş,İyi Parti’de kongrede seçilen ilk ilçe Başkanı oldu. Partililerin büyük ilgi gösterdiği genel kurulda kadınların isimlerinin oy pusulasında kırmızı yazıldığı dikkat çekti. Şule Tuntaş’ın ismi de kırmızı ile yazıldığı görüldü.

Olağan Genel Kurula Aydın İl Başkanı Recep Taner, İl Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Köse, Efeler İlçe Başkanı Pınar Öncel’in aralarında bulunduğu partililer katıldı. Genel kurulda divan başkanlığını İl Başkanı Recep Taner yaparken, Pınar Öncel, Yaşar Çelebi, Fevzi Köse, Buket Savran divanda yeraldılar.

İlçe Başkanı Şule Tuntaş yaptığı açılış konuşmasında “İYİ Parti’nin kuruluş sürecinin başladığı günden itibaren yoğun ilgi ve teveccüh gösteren kıymetli halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İYİ Parti ekonomik ve siyasi tıkanma, ayrışma sürecinde gelinen noktada halkın cesur yürekleriyle ortaya çıkmış ve oluşmuştur. Bir gün dahi sizler ve Sökeliler bizden kandırıldım, kandırıldık kelimelerini duymayacaksınız. Devleti yönetmede, yaralara melhem olmada, hizmet etmede bu kelimelerin yeri yoktur. Kanmayacağız, kandırılmayacağız, kandırmayacağız. Kayı boyundan, şanlı Osmanlı’nın tarihinden gelen bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde modern dünyanın öncü gücü ve öncü devleti olacağız” dedi.

Tek liste ile gidilen seçimlerde Şule Tuntaş başkanlığındaki Söke İlçe Yönetim Kurulu için 99 delegeden 77 si oy kullanırken, şu isimler seçildi. Tuğçe Canpolat Yılmaz, Demet Apaydın, Merve Baykan Egeli, Emine Sezgin Ayhan, Neslihan Koyuncuoğlu, Yasemin Emre Koyuncu, Özlem Alpaydın, Ümran Mert, Burcu Kaskan, Şahin Yaşar İlhan, İlyas Koyuncu, Muharrem Pakalın, İsak Daşdemir, Çağlar Çelikez, Mahmut Akdaş, Arif Yıldırım, Fatih Üstbaş, Emre Adalı, Namık Aktaş,Mahmut Göktepe, Erhan Akkın, Ramazan Çelik, Şakir Gülmez, Refik Mercan, Murat Dilli, Ahmet Ünlü, Orhan Ateş, Güner Tecik, Ali Osman Gürcan, Oğuz Cengiz, Mehmet Yıldız, Halil İbrahim Ersoy.  Ayrıca Genel kurulda 66 kişiden oluşan il delegeleri de seçildi.

İyi Parti İl Başkanı Recep Taner, gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada, AKP hükümetinin önümüzdeki günlerde engel çıkarmasının önüne geçmek amacıyla büyük bir hızla kongrelerini tamamlamaya çalıştıklarını belirterek “Seçimlere girmemize engel çıkarılmaması için olağan kongrelerimizi yapıp, genel merkezimizin yeni olağan genel kurulunu yapıp seçimlere girmek noktasında önümüzde bir engel kalmamasının mücadelesini veriyoruz. Sıkışık bir dönem oldu, çok kısa sürede kongre kararı alındı. Takvim olarak baktığımızda 4-11 şubat arasında 15 ilçenin kongresi yapılıyor. İl ve ilçelerde vatandaşın ilgi ve alakası çok çok iyi. Bu İYİ Partinin iyi bir yolda gittiğinin göstergesi. Bunlar İYİ Partinin güzel bir oy olacağının göstergesi. Kongrenin ardından alan çalışmalarına başlıyoruz. Mahalle başkanlarını belirleyeceğiz.Yüzde 25 kadın kotasıyla mahalli yönetimleri oluşturacağız. Sokak sorumlularını oluşturacağız. 40 bin kişilik bir üye ile vatandaşın karşısına çıkıp alanda sesimizi duyuracağız. Sandık güvenliği konusunda bilgilendirme yapacağız. 1400 sandığın başında İYİ Parti’den en az 3 kişi olacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.