Son Dakika

• No Posts Found

ATATÜRK’ÜN SÖKE’YE GELİŞİ TÖRENLERLE KUTLANDI

İsmail Eravcı

Türkiye Cumhuriyetinin kur

ucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Söke’ye gelişi’nin 94.’üncü yıldönümü dün Söke’de etkinliklerle kutlandı. Söke Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kutlama programına katılım yoğun olduğu görülürken, tören Abelaki’de bulunan Cafer Efe Heykeli önünde başladı.

Atatürk’ün Söke’ye gelişi için hazırlanan törene katılmak isteyenler Cafer Efe Heykeli önünde toplanmaya başladılar. Atatürk’ün Söke’ye gelişi ile ilgili koşuya ve bisiklet turuna katılanlar Cafer Efe Heykeli önünde toplanmaya başladılar. Saat 15.00 sıralarında Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Emin Kurtoğlu, Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr. Fatma Neval Genç, Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, Jandarma Komutanı Gökhan Kurgan ve protokol üyeyeri, Siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrencilerin katımıyla yürüyüş düzendi.

Çelenk koyma töreni saat 16.00 sıralarında yapıldı. Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri

konuldu. Saygı duruşu ve istiklal Marşının söylenmesinden sonra  günün anlam ve önemini belirten şiirler Söke Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesinden Zeynep Demirci, Behiye Hanım Ortaokulundan Burak Korkut  ve Söke Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinden Cansu Yıldız  tarafından okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu “ Atatürk gezilerinden birini de 1924 yılında Söke’ye yapmıştı. Şüphesiz bir devletin kurucusu ve bir milletin kurtarıcısının ilçemize gelişi başlı başına bir olaydır. Ancak bu ziyaretin Sıradan bir yurt gezisi, sadece memleketin ahalisinin yerinde görülmesi şeklinde değerlendirilmesi zannımca doğru olmayacaktır. Ulu önderin Söke ziyaretini aynı zamanda Söke Ovasının ülkemizin en önemli tarım alanlarından biri olması sebebiyle tarıma, çftçiliğe ve esasen Türk Milletini besleyen, giydiren insanımıza, kısacası üretim faaliyetlerine gösterdiği ilgiyi destek olarakta görmek gerekiyor.”dedi

Söke Kaymakamı Sayın Tahsin Kurtbeyoğlu’nun konuşmasından sonra Halk oyunları gösterisi yapıldı. Atatürk Koşusunda dereceye girenlere ödülleri verildi. Serdar Şenoğlu Sokakta düzenlenen açık hava fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.