Son Dakika

• No Posts Found

KAYMAKAM KURTBEYOĞLU: “KİTABI DİKKATLİCE İNCELEYECEĞİM”

İsmail ERAVCI

Gazeteniz Yeni Söke basım tesisleri olan Şafak Ofset Matbaacılık, Gazetecilikz Ltd. Şti. Tesislerinde basılan “Yeni Söke Gazetesi ve Atatürk’ün Söke’ye Gelişi” adlı kitap resmi kurumlara dağıtılmaya başlanırken, dün Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’na ve Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbabalı’ya kitaplar hediye edildi.

Kitaplar Gazeteniz Yeni Söke Muhabiri İsmail Eravcı tarafından önce Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’na sonra Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbabalı’ya verildi. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Gazeteniz Yeni Söke’de yayınlanan “Yeni Söke Gazetesi ve Atatürk’ün Söke’ye Gelişi” başlıklı Yaşar Çağbayır ile Yeni Söke Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şakir Aksayım’ın röportajını okuduğunu belirterek “Röportaj çok ilgi çekiciydi. Ben de büyük bir merakla okudum. Ciddi tespitler var.”diyerek kitabın sadece röportajı mı içerdiğini sordu.

Muhabirimiz İsmail Eravcı ise röportajın yanında 1995 ve 1996 yılları arasında Atatürk’ün Söke’ye gelişi konusundaki tüm haber ve makalelerin yeraldığı nısöyledi. Kaymakam Kurtbeyoğlu’da kitabı büyük bir dikkatle okuyacağını söyledi. Muhabirimiz daha sonra Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbabalı’ya hediye etti. Fatih Akbabalı’da kitabı büyük bir merakla beklediğini belirterek “Söke’nin bir devrine ışık tutan bir kitap. Hemen okumaya başlayacağım. Teşekkür ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.