Son Dakika

• No Posts Found

HAYVANLARINA ŞİDDET UYGULAYANLARA 2017 YILINDA 674 BİN TL PARA CEZASI UYGULANDI


İsmail Eravcı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4’üncü Bölge Müdürlüğünce görev alanları içinde bulunan Aydın Muğla, Denizli ve İzmir illerinde 2017 içinde sahip oldukları hayvanlara şiddet uygulayan ya da uygun davranmayan 69 kişiye 674 bin 237 para cezası uygulandığı açıklandı.

Yardıma muhtaç hayvanlara yardım etmenin, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğünün sahip olduğu güzel değerlerden biri olduğu dikkat çekilen açıklamada “ Bölge Müdürlüğümüzü kapsayan Manisa, İzmir, Aydın ve Muğla İllerinde bizimle birlikte yaşayan hayvanların haklarını özenle korumaya devam ediyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da Hayvanları koruma faaliyetlerimiz yoğun bir şekilde devam etti. Geçtiğimiz yıl Bölge Müdürlüğümüz çalışma alanında 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında hayvanlara uygun davranmayan 69 kişiye toplam 674 237 TL idari para cezası uygulandı. Cezalar genelde; hayvanlara şiddet uygulayan, sahibi oldukları hayvanlara gereken önemi vermeyen kişilere uygulandı.

Sokak hayvanlarının korunması için, vatandaşlarımıza yıl boyunca çeşitli etkinlikler, afiş, broşür ve bilgilendirme panoları ile bilinçlendirilme ve farkındalık yaratma çalışmaları yapılmaktadır. İllerde her yıl düzenli olarak en az 4 kez yapılan İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantılarında da bu konular sürekli görüşülmektedir. 2018 yılında da DKMP 4. Bölge Müdürlüğü tüm birimlerde hayvanları koruma ve bilinçlendirme faaliyetleri yoğun bir şekilde devam edecektir. Hayvanlara kötü davranışta bulunan kişi veya kurumların DKMP İl Şube Müdürlüklerine bildirilmesi hayvanları koruma çalışmalarımıza önemli katkı sağlayacaktır. “denildi. Vatandaşların Aydın için 0256 213 0103, İzmir için 0232 369 8006, Manisa için 0236 237 1061 ve Muğla için 0252 223 0306 nolu telefonlardan ihbarda bulunabilecekleri belirtildi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.