Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE RZ KIZ VOLEYBOL TAKIMI 2. LİGE YÜKSELDİ


İsmail ERAVCI

Söke Remzi Zeytinoğlu Kız Voleybol takımı son maçında Karşıyaka Koleji voleybol takımını 3-1 yenerek önümüzdeki yıl voleybol 2. Liginde mücadele etmeye hak kazandı.

Denizli’de oynanan Voleybol Bölgesel Ligi finallerinde tamamı Sökeli kızlardan oluşan Remzi Zeytinoğlu Kız Voleybol takımı rakiplerini yenerek şampiyon oldu ve önümüzdeki yıl Voleybol ikinci liginde mücadele etmeye hak kazandı. Son maçta İzmir temsilcisi Karşıyaka Koleji karşısında mükemmel oynayan kızlar sahadan 3-1 galibiyetle ayrıldılar. Kızlar bu sonuçla önümüzdeki yıl ikinci ligde mücadele ederek Söke’nin adını voleybolda duyuracaklar.

Önce Uşak Kanyon Okulları’nı daha sonra Isparta Sporta Gençlik Kız Voleybol takımını aynı sonuçla 3-0 yenen Sökeli Kızlar final maçında İzmir’in güçlü temsilcilerinden Karşıkaya Koleji karşısına çıktı. Söke RZ Kız Voleybol takımı ilk sete fırtına gibi başladı ve tecrübeli ve kendilerinden yaşça büyük sporculardan oluşan Karşıkaya Koleji karşısında ilk seti 25 – 19 alarak 1-0 öne geçti. İkinci sette toparlanan Karşıyaka Koleji seti 18 -25 alarak durumu 1-1’e getirdi.

3’üncü sette rakibi karşısında çok üstün bir oyun çıkaran Söke RZ Kız Voleybol takımı seti 25 -12 alarak durumu 2-1’e getirdi. Aynı oyununu 4’üncü sette de sürdüren Sökeli kızlar bu seti de 25 -16 kazanarak sahadan 3-1 galip ayrıldılar. Bu sonuçla Söke RZ Kız Voleybol takımı 2018-2019 Voleybol sezonunda 2. Ligde oynayacak. Maçtan sonra açıklamalarda bulunan RZ Kız Voleybol takımı Antrenörü Mutlu Yıldırım oyuncularını kutlayıp “Biz sezon başında hedefimizi 2. Lig olarak belirlemiştik. Öncelikle gruptan lider olarak Aydın Bölgesel ligi finaline katıldık. Burada özellikle Nazilli Belediyespor’u çok zorlu bir maç sonrasında 3-2 yenerek Aydın birincisi olarak Bölge finallerine katıldık. Bölge finallerinde önce Uşak, sonra Isparta temsilcisini yenerek Karşıyaka Koleji ile final gibi bir maç oynadık. Çünkü galip gelen takım direk önümüzdeki yıl 2. Ligde mücadele edecekti. İzmir voleybolda çok iyi alt yapısı olan bir takım. Karşıkaya kadrosuna İzmir’deki iyi voleybolcularla takviye etmiş, ayrıca bir de yabancı oyuncusu vardı. Tecrübeli ve yetenekli voleybolculardan kurulu bir takım olan Karşıyaka Koleji karşısında biz sadece Sökeli kızlardan oluşan bir takımla mücadele ettik. Bunun yanında Aydın Bölgesel ligi şampiyonasında kadromuzda bulunan 4 üniversite öğrencisinden 3’ünü getirememiştik. Ancak oyuncularım gelmeyen oyuncuların eksikliğini hissettirmediler. Karşıyaka Koleji maçı beklediğimden kolay geçti. Kızlarım ikinci set hariç Karşıyaka Koleji karşısında üstün bir oyun oynadılar. Setlerde büyük üstünlük sağladılar. Örneğin 3’üncü sette rakibe sadece 12 sayı verdik. 4’üncü sette ise rakibe 16 sayıda bıraktık. İkinci lige inanmıştık ve başardık. Bu kızlar gerçekten çok yetenekli. Bizim ikinci lige yükselmemiz Söke’de voleybolun daha da gelişmesini sağlayacak. Çünkü bir hedef takım var. Alt yapıdan gelen voleybolcular hedef takım için mücadele edecek. Oyuncularımı bir kez daha kutluyorum. Söke’de özellikle kızlarda voleybolun geldiği aşamanın göstergesi bu. Bu takım ikinci ligde kolaylıkla mücadele edecek seviyededir.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.