Son Dakika

• No Posts Found

KIZILAY’A GENÇ DESTEK

İsmail ERAVCI

Söke Anadolu Lisesi öğrencileri kan vermek için kuyruk oluşturdu, büyük çoğunluğu ilk defa kan veren öğrenciler, kan verdikleri için duydukları sevinci dile getirdiler. Ders zili iyilik için çalıyor, Milli Eğitim Kan bağışlıyor, Aydın sana kanım feda kampanyası kapsamında Söke Anadolu Lisesi kan bağışında bulundu.

Dün saat 10.30’da Kızılay Gezici Kan Bağışı aracının Söke Anadolu Lisesi’ne gelmesiyle birlikte öğrenciler kan bağışında bulunmak için sıraya girdiler. Önce okul Müdürü Hakan Çevik kan bağışında bulundu. Daha sonra okulun öğretmen ve öğrencileri kan bağışı için sıraya girdiler. Söke Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Çevik “Aydın Sana Kanım Feda” sloganını “Söke Sana Kanım Feda” olarak değiştirdiklerini belirterek “Biz kan bağışı kampanyasını başlatırken aslında velilerimizi davet etmiştik. Ancak şu ana kadar velilerimizden fazla bir katılım yok. Ancak öğrencilerimiz çok duyarlılar. Yoğun şekilde kan veriyorlar. Büyük çoğunluğu hayatında ilk defa kan bağışında bulunuyor. Bu duyarlılıkları nedeniyle öğrencilerimizi kutluyorum. Bu özgüvenleri nedeniyle bir kez daha tebrik ediyorum. Bu kampanya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldı. Bugün akşama kadar Kızılay Kan bağışı ekipleri okulumuzda olacaklar. Ben aynı uygulamayı diğer okullarımızın da yapmalarını temenni ediyorum. Öğrencilerimiz gerçekten kan bağışına yoğun ilgi gösteriyor. Yaşı 18’e gelmediği için kan bağışında bulunamayan öğrencilerimizden ağlayanlar var. Çok güzel bir gençlik yetişiyor”dedi İlk defa kan bağışında bulunduğunu söyleyen öğrencilerden Kadir Ulus “Kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğu hep söyleniyor. Hergün birilerinin kana ihtiyacı var. Kan bulunmadığı takdirde insanlar yaşamlarını kaybediyor. Biz şimdi kanımızı bağışlıyoruz. Vücudumuz kısa bir süre sonra kanı tamamlıyor. Ben insanların hayatını kurtarmak için kan bağışlıyorum. Bazı insanlar kan bağışı konusunda çok duyarsızlar. İlk kan bağışımı ne zaman yapacağım diye düşünüyordum. Okulumda kan bağışında bulunmanın anlamı çok daha güzel. Kan bağışı konusunda herkese duyarlı olmaya davet ediyorum. Kan bağışında bulunarak vatandaşlık görevimi yerine getiriyorum. Herkesi kan vermeye davet ediyorum.”dedi

Söke Anadolu Lisesi öğrencilerinden Meryem Aslan  da okulunda kan bağışında bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek “Böyle bir kampanya için öncelikle okul Müdürümüz Hakan Çevik beye teşekkür ediyorum. Verdiğimiz kan tanımadığımız bir kişinin sağlıklı yaşamasına katkı yapacak. Verdiğim kanın birilerinin hayatını kurtaracağını bilmek bizi daha mutlu ediyor. Ben ilk defa kan veriyorum. Kan verirken kendimi oldukça mutlu ve huzurlu hissediyorum. Çok güzel bir duygu. Çok mutluyum, bundan sonra da kan vermeye devam edeceğim. Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. “dedi Öğrenciler kan bağışına yoğun ilgi gösterdikleri gözlenirken saat 12.00 gibi kan bağışına ara verilerek öğrencilerin yemeklerini yedikten sonra kan bağışına devam etmeleri istendi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.