Son Dakika

• No Posts Found

TERÖR ÖRGÜTÜNE JANDARMADAN BASKIN

Haber Merkezi Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından Türkiye de sözde dini referanslar üzerinde kendisine toplumsal ve kurumsal bir varlık ve meşrutiyet zemini inşa eden bünyesi itibariyle mütesanit bir dokuya sahip olan fetö/pdy silahlı terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonların devam ettiği bilgisi verildi.

FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik faaliyetlerle ilgili verilen bilgide “Adli makamlardan (FETÖ/PDY) fethullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanması kapsamında itirafçı olarak ifadesi alınan bir şahsın 2011-2013 yılları arasında Aydın ili ve ilçelerinde askeri okullara öğrenci yerleştirmek amaçlı çalışmalarında bulunulduğu yönünde talimat alınmıştır. 30 Ocak 2018 tarihinde Efeler ilçe jandarma komutanlığınca yapılan araştırmalarda; R.B. isimli şüphelinin 2011 yılında “ser doktor” askeri okullara öğrenci yetiştirme sorumlusu sıfatıyla çalışmalar yaptığı neticede; F.K., M. A.Y., M. E. K., Ş. D. ve U. G. isimli şüphelilerin fethullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanması (FETÖ/PDY), örgütünden almış olduğu talimatlarla askeri okullara yerleştirildikleri tespit edilmiştir. Şüpheliler eş zamanlı operasyon ile yakalanarak adli makamlara çıkarılmak üzere gözaltına alınmışlar ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardır. Aydın İl Jandarma Komutanlığı 30 Ocak 2018 tarihinde yapılan operasyonun devamı olarak Aydın ve Denizli illerinde tespit edilen şüphelilere yönelik olarak 20 Şubat 2018 tarihinde eş zamanlı ikinci bir operasyon faaliyeti icra etmiştir.

Yapılan operasyon neticesinde;. M. D. G., E. G. VE M. B.isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmışlar ve ikametlerinde yapılan arama neticesinde; 1 adet “17 aralık sıfır noktası” adlı Ahmet Dönmez-Ufuk Köreoğlu yazarlı kitap, 8 adet 7.62 mm. çapında kaleşnikof fişek, 7 adet cep telefonu, 1 tb. harddisk, 3 adet hafıza kartı ele geçirilmiştir. Aydın İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde halkın huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine yönelik olarak yapılan faaliyetlere devam edilecektir.”denildi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.