Son Dakika

• No Posts Found

7 ÜLKEYE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Haber Merkezi Aydın Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin 2-8 Mart 2018 tarihleri arasında 7 ülkeye ev sahipliği yapacağı bilgisi verilerek Aydın Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2-8 Mart 2018 Erasmus + Ka2 Stratejik Okul Ortaklığı Projesi kapsamında Hollanda, Polonya, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Fransa ve Martinik adasından gelen konuklarıağırlayacağı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Avrupa Birliği Erasmus + stratejik okul ortaklığı projesi kapsamında, 2- 8 Mart 2018 tarihleri arasında Hollanda, Polonya, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Fransa ve Martinik adasından gelen toplam 54 kişiye ev sahipliği yapacak olan Aydın Cumhuriyet Anadolu Lisesi gerek ülkemizin ve ilimizin, gerekse zengin Türk kültürünün tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirebilmek gerekse projenin temel konusu olan sağlıklı beslenmenin önemini vurgulamak, helal gıda ve beslenme alışkanlıklarının insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekebilmek adına akademik sunumlar ve yanı sıra kültürel faaliyetlerle hafta boyunca etkinliklerini gerçekleştireceklerdir. Aydın İl Kültür Müdürlüğü Hidayet Sayın salonunda gerçekleştirilecek olan programda, Nazilli Belediyesi Mehteran takımının gösterisiyle yabancı konuklar karşılanacaktır. Adnan Menderes Universitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden öğretim görevlisi Mahmut Çeri ve Gizem Çetinkaya tarafından Helal beslenme, Türklerin geleneksel beslenme alışkanlıkları, insan sağlığı üzerindeki etkileri konusunda panel düzenlenecektir. Ardından okul folklör ekibi, step aerobik takımı ve semazenler tarafından gösteriler yapılacaktır.

Türk kültürü ve misafirperverliğinin Avrupa’ya tanıtılması, günümüzde neredeyse tüm dünyanın ihtiyaç duyduğu dostluk ve barış anlayışının pekiştirilmesi yönünde Aydın Cumhuriyet Anadolu Lisesi proje ekibinde bulunan öğretmen ve öğrencilerin gayretlerinin Avrupa Birliği projeleri konusunda emsal kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edeceğine inanıyoruz.”denildi —

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.