Son Dakika

• No Posts Found

MUHASEBE HAFTASI BAŞLADI


İsmail Eravcı

Aydın Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Söke temsilcisi Tahir Yabancı, 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, muhasebe demenin ekonomik verileri kayıt altına almak ve vergi matrahını doğru hesaplamak dolayısıyla vergi kaçağı önüne geçmek demek olduğunu söyledi.

Tahir Yabancı yaptığı açıklamada “TÜRMOB( Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) çatısı altında örgütlenen 101.000 Meslek mensubu, 21.000 Stajyer  500.000 büro çalışanı ile birlikte 622.000 ulaşan muhasebe camiamızın muhasebe haftası 1-7 mart tarihleri arasında kutlanmaktadır.

Mali Müşavirlik ve Yeminli mali Müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluklarının ülkemizde de uluslararası standartlara uygun olarak düzenlenmesinin en büyük beklentilerimizdendir. Muhasebe demek, ekonomik verileri kayıt altına almak, vergi matrahını doğru hesaplamak dolayısıyla vergi kaçağı önüne geçmek demektir. Çünkü kayıt dışı ekonomi, yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet olduğu, haksız rekabet ve haksız kazanç olduğu, borçlanmak ve dışa bağımlılık, faiz ve yüksek enflasyon, işsizlik eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitsizliği yaratmaktadır.

Ülkemizde hala Muhasebeye gerektiği kadar önem verilmediğinden ötürü kayıt dışı önlenmemekte dolayısıyla gerektiği kadar vergi toplanamamaktadır. Bu nedenle Muhasebe ve muhasebe mesleğini icra eden camiamıza gerektiği kadar önem verilmesini diliyorum. Bu vesile ile Tüm Muhasebeci Mali Müşavir Meslektaşlarımızın muhasebe haftasını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyoruz. “dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.