Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE BİR İLK, ÇOCUK ATÖLYESİ


İsmail ERAVCI

Söke’nin en büyük ilkokulu konumundaki Söke Sıdıka İlkokulunda çocukların tasarım ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla bir atölye açılırken, atölyede çalışmaları büyük bir heyecanla sürüyor . Atölyede yapılan tasarımlar Mayıs ayında düzenlenecek sergi ile görücüye çıkacak.

2B sınıfı öğretmenlerinden Songül Güngörmüş koordinatörlüğünde yürütülen tasarım atölyesinde Ahşap tasarımı, filografi, düğme tasarımları yapılıyor. Çocukların büyük bir heyecanla çalışma saatlerini bekledikleri tasarım atölyesinin Söke’de bir ilk olduğu öğrenildi. Okulda eğitim gören ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri atölyede saatlerini sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdiler.

Tasarım Atölyesi Koordinatör öğretmeni Songül Güngörmüş yönetiminde çalışmaların büyük bir heyecanla devam ederken, Söke’de bir ilk olan atölyenin heyecanı okulu sarmış durumda. Atölyede  öğrenciler kendi tasarımlarını yapıyorlar. Öğrencilerin bu çalışmalar sırasında el becerileri gelişirken, yaratıcılıklarının da geliştiği belirtildi. Atölyede  ahsap tasarımı, filografi ve düğme tasarımları yapılıyor. Önümüzdeki yıllarda tasarımların daha da zenginleştirilmesi planlanıyor. Atölyede çocuklar tasarımlarını yaparak özgüvenlerini artırıyorlar. Mayıs ayına kadar yapılan eserlerin sergileneceği bir sergi açması planlanıyor. Sergide yer alacak eserlerin tamamı çocukların tasarımı olacak. Atölye’ye gelen öğrenciler, çok mutlu olduklarını belirterek, “Atölye saatlerini büyük  heyecanla bekliyoruz. Atölyede zamanın nasıl geçtiğini fark bile etmiyoruz. Atölyede çok mutlu oluyoruz. “dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.