Son Dakika

• No Posts Found

POLİSİN SUÇ ÖRGÜTLERİNE KARŞI OPERASYONLARI SÜRÜYOR


İsmail ERAVCI

Aydın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce suç örgütlerine ve uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapanlara yönelik operasyonları devam ederken son 10 gün içinde 3 şahıs yakalanıp cezaevine teslim edildiği, bunun yanında 3 şüphelinin yakalanıp gözaltına alındığı bilgisi verilirken, 2 şahsında yakalanmasına çalışıldığı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Aydın Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce; “Suç Örgütü Kurmak, Yönetmek, Nitelikli Yağma, Kasten Yaralama, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçlarını işleyen şahısların tespiti ve yakalanmalarına yönelik 15.02.2018 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğümüz tarafından Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde teknik ve fiziki takip destekli olarak planlı projeli çalışmalara başlanmıştır.         24.02.2018 tarihinde müşteki İ.T.’ in yağmalanması olayına karışan soruşturma kapsamındaki hedef şahıslardan O.A. ve Y.B. isimli şahıslar 25.02.2018 tarihinde tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

27.02.2018 tarihinde soruşturma kapsamındaki şüphelilerden E. A. isimli şahıs 1 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet fişek ve 53,91 gram Metamfetamin maddesi ile yakalanmış ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından işlemlerinin tamamlanmasına müteakip sevk edildiği Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Soruşturma kapsamındaki diğer hedef şahısların yakalanabilmesi, suç ve suç unsurlarının elde edilebilmesi amacıyla Aydın İl Merkezinde 9 ayrı adrese 05.03.2018 günü saat:06.30 sıralarında eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir. Operasyonlar kapsamında;

İ.T., A.T. ve M.G. isimli şahıslar yakalanmış, E.V. ve M.A. isimli şahısların yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda; İ.T. ve A.T. isimli şahıslardan; Çok sayıda çek ve senet ile 1 adet 38 kalibrelik tabanca fişeği, M.G. isimli şahıstan ise 1 adet pompalı tüfek ile 25 adet kartuş, M.A. isimli şahsın ikametinden 1adet pompalı av tüfeği, 28 adet kartuş elde edilmiş olup, soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.