Son Dakika

• No Posts Found

PAMUK PRİMLERİ BU AY İÇİNDE ÖDENECEK


İsmail ERAVCI

Söke’de tarımsal desteklerin yaklaşık yüzde 75’ini oluşturan pamuk primlerinin bu ay içinde ödeneceği bilgisi verildi. Tarım ve Köyişleri Komisyonu sözcüsü Aydın Milletvekili Mehmet Erdem dün yaptığı açıklamada, pamuk üreticisine primlerin bu ay içinde ödeneceği müjdesini verdi. Söke’ye pamuk prim desteği olarak 130 milyon TL’nin üzerinde bir rakamın ödenmesi bekleniyor.

Pamuk primleri hakkediş listeleri geçtiğimiz Çarşamba günü itibariyle askıya çıktığı bilgisi verilirken, listelerin mahalle muhtarlıklarında, Söke Çiftçi Malları Koruma Başkanlığında ve Söke Ziraat Odası Başkanlığında askıya çıktığı belirtildi. 14 Mart 2018 tarihine kadar askıda kalacak olan listelerde hakediş sahipleri kendileri ile ilgili bilgileri kontrol etmeleri isteniyor. Yanlışlık yada hata varsa Söke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurup düzelttirmeleri istendi. Süresi içinde itiraz edilmediği takdirde listelerin kesinleşeceği bilgisi verildi.

Öte yandan Tarım ve Köyişleri Komisyonu Sözcüsü ve Aydın Milletvekili yaptığı açıklamada “Bu yıl pamuk prim desteği Mart Ayında ödenecek. AK Parti iktidarından önce Pamuk pirimi ödemeleri Ekim ayında yapılıyordu. Çiftçi bir önceki yılın ürününden hak ettiği prim desteğini ancak bir sonraki yılın Ekim ayında alabiliyordu.

AK Parti döneminde ödemeler öncelikle mayıs ayına çekildi. Daha sonra da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız ve Müsteşarımız nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde yağlı tohumlar desteklemesi kapsamındaki 2016 pamuk destekleme ödemeleri Nisan ayında ödenmiştir. Bu yıl yapılacak olan ve 2017 mahsulüne ait ödemeler ise Allah’ın izniyle bu ay yani Mart ayında yapılacaktır. Bu müjdeyi tüm üreticilerimizle paylaşıyoruz. AK Parti hükümetimize pamuk üreticilerimiz ve Aydınlılar adına şükranlarımızı sunarken, 2018 pamuk üretiminin de bol ve bereketli olmasını diliyorum. “dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.