Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 207 SATRANÇCI İKİ GÜN BOYUNCA MÜCADELE ETTİ

İsmail ERAVCI

Söke Remzi Zeytinoğlu Gençlik ve Spor Kulübü’nün organize ettiği Aydın İl geneli satranç şampiyonası turnuvasına hafta sonu Söke’de yapıldı. 4 kategoride 207 sporcunun katıldığı turnuva puanlama sistemi ile yapılırken, sporculardan daha çok velilerin heyecanlı olduğu gözlendi. Satranç turnuvası Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesinde yapıldı.

Şampiyona ile ilgili bilgi veren Türkiye Satranç Federasyonu Söke İlçe Temsilcisi Levent Yıldız yaptığı açıklamada “Son yıllarda Söke’de satranç sporu oldukça gelişti. Söke ilçesi olarak yalnız başımıza dahi bir turnuva düzenleyecek duruma geldi. Şu anda Söke’de en az 150 sporcu turnuvalara katılabilecek durumda. Bu 150 kişi gerektiğinde Söke dışındaki turnuvalara da katılıyor. 2018 yılının ilk geniş katılımlı satranç turnuvasına 250 öğrenci kayıt yaptırdı. Kayıt yaptıran bu 250 sporcudan 207’si turnuvaya katıldı. Bu 207 sporcunun 92’si miniklerden oluşurken, 44 tanesi küçüklerden, 24 tanesi yıldızlardan ve 44 tanesi büyüklerden oluştu. Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesinin ev sahipliği yaptığı turnuvada her kategori başka bir bölümde oynuyor. Böylece kontrolde daha kolay oluyor. Sporcular 2 gün boyunca 6 oyuna çıkacaklar ve bu 6 oyun sonunda en yüksek puanı alan şampiyon olacak. Dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verilecek.

Her yaşta her yerde satranç projesi kapsamında yapılan etkinlik ve turnuvalar bu sporun gelişmesinde önemli. Güzel maçlar izliyoruz.”dedi–

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.