Son Dakika

• No Posts Found

YOLUN UZUN SÜRE SAĞLIKLI KULLANILABİLMESİ PARKE TAŞINDAN GEÇİYOR


İsmail ERAVCI

Söke’ye bağlı Karakaya Mahalle Muhtarı Himmet Ali Yılmaz, Sarıkemer- Avşar- Yeşilköy- Köprüalan- Karakaya arasındaki yolun uzun süre bozulmadan sağlıklı kullanılabilmesinin yolunun parke taşı döşemekten geçtiğini söyledi.

Sarıkemer – Karakaya Mahalleleri arasındaki yolda her yıl asfalt ve yama yapıldığını  söyleyen Karakaya Mahalle Muhtarı   Hümmet Ali Yılmaz “Yol sorunu Karakaya için kangren oldu. Sürekli aynı sorunla karşı karşıya kalıyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmasının üzerinden daha bir yıl geçmedi, yolumuz yine bozuldu. Çukurlar, kabarmalar oluştu. Kamyonlara yol dayanmıyor. Çünkü 40-50 ton ağırlığındaki kamyonlar yolu bir yerden patlatınca bir daha orası dikin tutmuyor. Sarıkemer Karakaya yolunun asfaltı bir yıl önce yapıldı. Bir yıl içinde yol tekrar bozulmaya başladı. Yolun Yeşilköy ile Karakaya arasındaki bölümünde çok fazla bozulma yok. Ancak Sarıkemer Yeşilköy arasında bozulma çok büyük. Büyükşehir belediyesi Sarıkemer Yeşilköy arasındaki yolu bakıma aldı. Buradaki çalışmalar devam ediyor.”dedi.

Ağır tonajlı kamyonlara asfalt zeminin kaldıramadığını dile getiren Muhtar Himmet Ali Yılmaz “Bizim isteğimiz çok fazla bozulan yerlere parke taşı döşenmesi. Bunu Özel İdare döneminde yapmıştık. 2013 yılında yapılan parke döşemesi aradan 5 yıl geçmesine rağmen bozulmadan duruyor. Bunu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımıza da ilettik. Onlarda parke taşı yapılmasına sıcak baktılar. Sürekli bozulan yerlere parke taşı döşenmesi konusunda olumlu görüş bildirdiler. Çünkü her yıl yolu bakıma almak maliyetli. Parke taşı yapılırsa en az 5-6 yıl bozulmadan duruyor. Virajlı rampa olan yerlere bu şekilde çözüm bulunursa hem Büyükşehir hem de bizler vatandaş olarak rahat edeceğiz. Bölgede maden var. Örneğin Karakaya ile İsliler arasındaki yol uzun süredir bozulmuyor. Çünkü bu yolu kamyonlar kullanmıyor.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.