Son Dakika

• No Posts Found

SÖKELİLER EMRE İÇİN SEFERBER OLDU

İsmail ERAVCI

Söke’de 8 yaşındaki Emre için başlatılan ilik nakli kampanyası için dün vatandaşlar Cumhuriyet Meydanındaki Kızılay Gezici Kan Bağışı istasyonu önünde uzun kuyruklar oluştu. Sökeliler bir taraftan Kök hücre için kan örneği verirken öteyandan da kan bağışında bulundular.

Lösemi hastası 8 yaşındaki Emre’nin sağlığına kavuşabilmesi için tek umut olan kök hücre bağışı için dün vatandaşlar Cumhuriyet Meydanında uzun kuyruklar oluşturdular. 18-50 yaş aralığında hiçbir sağlık problemi olmayan vatandaşlar kök hücre için kan örneği verirken, kan bağışlamayı da ihmal etmediler. Sabah saat 10.00’dan itibaren Söke Cumhuriyet Meydanında kök hücre bağışı için kan örnekleri veren vatandaşlar “Söke’de bir kampanya başlatıldı. Bu 8 yaşındaki Emre için tek kurtuluş kök hücre nakli. Bizde kan örnekleri verip Türkkök’e (Türk Kan Hücre Bankası) zenginleştirmeyi çalışıyoruz. İnşallah kanımız uyar.”dediler.

Bu arada Söke’de gençler kan bağışı konusunda mahallelerde broşür dağıtırken, vatandaşları hem kan bağışında bulunmaya, hem de kök hücre bağışı için kan örneği vermeye davet ettiler. Kızılay Kan bağışı istasyonu yetkilileri yaptıkları açıklamada “Bu gün lösemi hastası bir çocuk için kampanya düzenleniyor. Kök hücre için kan örnekleri de alıyoruz. Bundan dolayı bir hayli yoğun bir gün yaşanıyor. Buradan toplanan kan örnekleri Türk kök kan bankasına gönderiliyor. Orada sırası gelene veriliyor. Bunun yanında kampanyanın olumlu etkilerinden biri de kan bağışında bulunanların sayısının artması. Yarın (bugün) da çalışmalar devam edecek.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.