Son Dakika

• No Posts Found

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABUL EDİLİŞİNİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Meryem Yavaşoğlu

Söke Sıdıka ilkokulunda 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatı anlatıldı. Dün saat 10.00’da Sıdıka İlkokulu bahçesinde düzenlenen İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten yazılar ve şiirler ile program devam etti.

Kurtuluş Savaşının kazanılacağına olan inancı, Türk askerinin yürekliliğinin ve özverisinin, Türk ulusunun bağımsızlığına ve vatana bağlılığının dile getirildiği marşımızı  3/B sınıfından Ülkü Söylemez okurken Anasınıfı öğrencilerimizin sahneledikleri Milli Mücadele gösteri beğeni kazandı.

Program İstiklal Marşının kabul ediliş öyküsünün heyecanlı bir şekilde okunuşunun ardından  Istiklal Marşını  en güzel okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. 4/A ve 4/C sınıfların gösterileriyle sona erdi. Kurtuluş Savaşının en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alarak yazılan ve bizlere armağan edilen bu milli marşı, Sıdıka İlkokulu öğrencilerinin hep bir ağızdan okumasıyla sona erdi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.