Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN’DA ÖN SEÇİMİN GALİBİ METİN LÜTFİ BAYDAR OLDU

7 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde milletvekili aday sıralamasını üye bazlı ön seçim ile yapan
CHP’de Aydın’da milletvekili Metin Lütfi Bardar, ön seçimden birinci olarak çıktı. Pazar günü Aydın’ın tüm ilçelerinde olduğu gibi Söke’de de önseçim yapıldı. Beklendiği gibi önseçimden hem Söke’de hem de il genelinde mevcut milletvekili Metin Lütfi Baydar birinci çıkarken, onu az bir oy farkı ile Hüseyin Yıldız izledi.

Hakim gözetiminde yapılan seçimler Söke’de Kız Meslek Lisesi’nde yapıldı. CHP üyeleri sabah saat 08.00 ile 17.00 arasında oylarını kullandılar. 12 sandıkta 1585 dolayında parti üyesi oy kullandı. 47 oy geçersiz çıkarken, geçerli oy sayısı 1538 oldu. Önseçimde 18 milletvekili aday adayı yarıştı. Adayların taraftarları oy kullanmaya gelen parti üyelerine kapıda broşür, kalem su gibi hediyeler dağıttılar. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı görüldü.

Söke’de yapılan seçimlerde Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, 980 oyla birinci olurken, Hüseyin Yıldız ikinci sırayı aldı. Üçüncü sırada M. Fatih Atay, dördüncü sırada Tayfun Talipoğlu, beşinci sırada Ferda Erkut Çağlar aldı.

Aydın İl başkanlığından yapılan açıklamada, Aydın genelindeki 17 ilçedeki toplam 27 bin 428 parti üyesinden 16 bin 108’nin milletvekilliği ön seçiminde 86 sandıkta oy kullandığı belirtildi. 15 bin 953 oy geçerli sayıldı. Geçersiz oy sayısı ise 455 olarak açıklandı.  İl başkanlığından yapılan açıklamada Bülent Tezcan’ın kontenjan adayı olarak ilk sırada yer alacağı belirtildi. Yapılan ön seçem sonrasında mevcut milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar (8070) ikinci sırada, Hüseyin Yıldız (7940) üçüncü sırada, Mehmet Fatih Atay (6268) dördüncü sırada, Tayfun Talipoğlu (5412) beşinci sırada, Ferda Çağlar Erkut (5330) altıncı sırada ve Ali Ulvi Akoğlu (4938) ile yedinci sırada yer aldı. CHP’nin Türkiye’de en genç adayı olma özelliğine sahip olan Fulya Üstündağ ise milletvekilliği sıralamasına giremedi. Fulya Üstündağ 4872 oyla sıralamada 7 sırada bulunmasına rağmen birinci sıranın kontenjana ayrılması ile sıralama dışında kaldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.