Son Dakika

• No Posts Found

MENDERES NEHRİNDE SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce barajlardan bırakılan sular nedeniyle Menderes Nehri’nde su seviyesinin yükseldiği belirtilirken, Göl olarak bilinen Akçakaya, Pamukçular ve Nalbantlar Ovalarında su seviyesinin yaklaşık 30 cm. yükseldiği ve önümüzdeki günlerde bu seviyenin daha da yükselmesinden korkuluyor.

Dün sabahtan itibaren Menderes Nehrinde su seviyesinin yükseldiğini söyleyen Pamukçular Mahalle Muhtarı Mustafa Tanyeri “Menderes Nehrinde su seviyesinin yükselmesiyle birlikte Akçakaya, Pamukçular ve Nalbantlar Ovalarına su girişi başladı. Nalbantlar yakınlarından başlayan su girişi nedeniyle taşkın bölgesindeki su seviyesi yaklaşık 30 cm. yükseldi. Önümüzdeki günlerde hem Menderes Nehri’ndeki su seviyesinin yükselmesinden hem de taşkın bölgesine su girişinin fazla olmasından korkuyoruz. İnşallah Baraj kapaklarının açılması daha büyük sıkıntılara neden olmaz.”dedi.

Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş, Pazar günü Çine’ye kadar gittiklerini belirterek “Menderes Nehrinde su seviyesi yüksek. Ancak taşkının meydana gelme riski düşük. Ancak en büyük sıkıntı taşkın bölgesinde devam eden toplulaştırma çalışmaları. Suyun arazilerden geç çekilmesi üretim mi yoksa toplulaştırma mı konusunda ikileme neden olacak.”dedi.

AVŞAR SU ALTINDA

Kemer ve Adnan Menderes Çine Barajından su bırakılması nedeniyle Avşar Ovasının su altında kaldığı bilgisi verildi. Söke Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı olan Mehmet İz, dün saat 16.00 itibariyle Avşar’da suyun birden yükseldiğini belirterek “Avşar’ın 1200 dekar arazisi var. Bu arazinin 1100 dekarı su altında kaldı. Avşar önü bir gölü andırıyor. 100 dönüm kadar bir yere su çıkmadı. Böyle devam ederse Avşar su altında kalacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.