Son Dakika

• No Posts Found

HAFTA SONU SÖKE TAKIMLARI 7 GALİBİYET 2 MAĞLUBİYET ALDI


İsmail Eravcı

Aydın Amatör Liginde çeşitli kategorilerde oynanan maçlar sonucunda Söke takımları 7 galibiyet, 2 mağlubiyet alırken, bu iki mağlubiyeti de yine Söke takımlarından aldılar. Sökegücü spor, Söke Gençler Birliğini 4-2 yenerken, Söke Gençlikspor, Söke 6 Eylül takımını 4-3 yenerek derbilerde gülen taraf oldular.

Aydın Amatör Ligi Büyükler İkinci Amatör Küme üçüncü grupta şampiyonluk yarışı büyük çekişmeye sahne oluyor. Aydın İlinin en üst ligi olan Süper Amatör ligin bir altı olan Büyükler Birinci amatör kümeye yükselme mücadelesinde 3 takım 15’şer puanla zirveyi paylaşıyor. Bu 3 takım arasında Söke İdmanyurdu spor’da yer alıyor. Büyükler İkinci Amatör (B2A) kategorisi 3’üncü grupta hafta sonu oynanan maçlarda Akbük Belediyespor 0 – Altınkumspor 3, Mursallıspor 0 – Faydenizspor 3, Ortaklar Gençlikspor 1 – Söke İdmanyurdu 5, Yenidoğanspor 5- Sandıklıspor 1

Alınan bu sonuçlar sonunda Söke İdmanyurdu, Kuşadası Faydenizspor ve Altınkumspor 15’er puanla zirveye paylaşıyor. Yenidoğanspor 9 puanla bu 3 takımı izliyor. Ortaklar Gençlik, Sandıklıspor ve Mursallıspor’un 6’şar puanı bulunuyor.

U19-2 kategorisi Söke derbisinde Söke Gençlikspor Söke 6 Eylülspor’u 4-3 yenmeyi başardı. U17 kategorisinde de maçlar devam ediyor. Bu kategoride Sökespor deplasmanda Yenihisarspor’u 3-0 yendi. Kuşadasıspor Didim Belediyespor’u 5-0 yenerken Davutlar Belediyespor Antınkum’u 3-1 ile geçti. Bu sonuçlardan sonra Kuşadasıspor 27 puanla liderliğini sürdürürken, Sökespor 21 puanla ikinci sırada bulunuyor.

U15 kategorisinde ise Sökegücüspor Söke Gençler Birliğispor’u 4-2 yenerken, Söke İdmanyurdu lider Didim Belediyespor’u 1-0 yenmeyi başardı. Bu sonuçlardan sonra Didim Belediyespor 16 puanla liderliğini sürdürürken 14 puanla Sökegücü ikinci sırada 13 puanla Söke İdmanyurdu 3’üncü sırada bulunuyor.

U13 kategorisinde ise oynanan maçlarda Söke Gençler Birliği 2- Germencikspor 2, İncirliova Belediye 4 – Acarlar Güneşspor 5, Ortaklar Gençlik 0 – Faydenizspor 3 hükmen. Faydeniz 9 puanla liderliğini sürdürürken 7’şer puanlı Söke GB ve Germencikspor lideri izliyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.