Son Dakika

• No Posts Found

YAŞLILAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

İsmail ERAVCI

18 -24 Mart Yaşlıya Saygı Haftası etkinlikleri cumartesi günü sona erdi. Yaşlıya Saygı Haftası’nın son gününde Amaur De Luxe sahipleri Ümral – Mehmet Mert çifti Söke Hilmi Fırat Huzurevinde kalan yaşlılar için Söke Aydın Karayolu üzerindeki İşyerlerinde bir eğlence düzenlediler. Yaşlıya Saygı Haftasının son gününde Söke Hilmi Fırat Huzurevi yaşlıları canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Eğlenceye Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun eşi Ayşe Kurtbeyoğlu, Söke Hilmi Fırat Huzurevi Müdüresi Hülya Kurtay, İkinci Baharı Yaşatma Derneği Başkanı Dilek Yavuzyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile huzurevinde kalan yaklaşık 50 civarında yaşlı katıldı.  Huzurevi Müdüresi Hülya Kurtay her yıl olduğu gibi bu yılda 18-24 Mart tarihleri arasının yaşlıya saygı haftası olarak kutlandığını belirterek “Pazartesi günü Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan hafta süresince bir çok etkinlikler yapıldı. Huzurevine kaymakamımız başkanlığındaki protokol üyeleri ziyaret ederek yaşlılarla zaman geçirdiler. Daha sonra Karinaya bir öğle yemeğine gittik. Perşembe günü Aydın’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün düzenlediği Yaşlıya Saygı Haftası programı kapsamında Huzurevi koromuz bir konser verdi. İdris Uysal yönetimindeki bu koro büyük ilgi gördü. Cuma günü huzurevinde kalan vefat eden yaşlılarımız ruhuna lokma döktürüp, mevlit okuttuk. Bugünde Ümral – Mehmet Mert çifçinin yaşlılar haftası nedeniyle yaşlılarımızın onuruna verdiği yemeğe katıldık.Hafta boyunca huzurevine gelen ziyaretçileri ağırladık. Dolu dolu bir hafta geçirdik.”dedi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun eşi Ayşe Kurtbeyoğlu’da yaptığı açıklamada “Yaşlıya saygı haftası nedeniyle burada yaşlılarımızla bir aradayız. Hafta boyunca çeşitli faaliyetlerimiz oldu. Çok güzel geçti. Onları mutlu edebilmek amacıyla yanlarındayız. Onları seviyoruz ve her zaman onların yanındayız.”dedi.

Ümral- Mehmet Mert çifti de yaptıkları açıklamada, yaşlıları her yıl yemek ve eğlence düzenlemeyi gelenek haline getireceklerini dile getirdiler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.