Son Dakika

• No Posts Found

MAYIS’A KADAR TİCARİ DURGUNLUK DEVAM EDER

Söke Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı İbrahim Çallıoğlu, Söke’de ticari hayatın durağanlaştığını belirterek, bunun Mayıs ayına kadar sürmesini beklediklerini söyledi.

İbrahim Çallıoğlu, 2015 yılı ile birlikte İlçe’de ticari hayatın çok yavaşladığını belirterek, “Şuanda insanlar sadece zorunlu ihtiyaçları için alış-veriş yapıyor. Yağmurlar ve soğuklar nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarında görülen en az yüzde 50 fiyat artışı nedeniyle insanların bütçesi sarsıldı. Aralık ayında pazarda 30 TL harcayan bir kişi şimdi en az 50-60 TL harcama yapmak zorunda. Bir adet marulun tanesi Aralık ayında 1 TL iken Mart ayında 3 TL’ye yükseliyorsa bu vatandaşı elbette etkiliyor. Zorunlu harcamaların artması nedeniyle vatandaş diğer harcamalarını azaltmak zorunda kalıyor. Ocak ayı ile birlikte başta vergi borçları olmak üszere Emlak, su gibi borçların yapılandırılmasında insanların harcama yapmasını kısıtladı. Vatandaş önce taksitlendirdiğim borçları ödeyeyim. Eğer kalırsa başka şeylere yönelirim düşüncesinde. Bu durum ister istemez Söke’de ticari hayatın durağanlaşmasına neden oluyor. Söke’de esnaflar günlük giderlerini giderecek miktarda alış-veriş yapamıyor. Sabahtan akşama kadar işyerlerinde oturuyorlar. Siftah yapmadan kepenk indiren esnaflarda var.

Yazın turizm mevsiminin açılmasıyla birlikte Söke’de işlerin biraz olsun hareketleneceğini düşünüyoruz. Buda Mayıs ayının ortalarını bulur” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.