Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN İŞGÜCÜ PİYASASININ TALEBİ ARAŞTIRILACAK

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce 16 Mart-30 Nisan 2015 tarihleri arasında İşgücü Piyasası Talep Araştırması gerçekleştirilecek.

4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu ve 2013-2017 Stratejik Plan gereği yerel düzeyde yılda en az bir defa, Türkiye genelinde ise iki defa İşgücü Piyasası Analizi (İPA) gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda 2015 yılı 1. Dönem İşgücü Piyasası Talep Araştırması (TİPA) alan çalışması, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce 16 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “İşgücü Piyasası Talep Araştırmasının, Kurumumuzca sunulan birçok hizmete girdi sağlayacağı düşünülmektedir. Çalışma kapsamında yapılan işletme ziyaretleri ile hem Kurum hizmetleri tanıtılacak hem de tespit edilen açık işler Kuruma kazandırılmaya çalışılacaktır. Ayrıca, araştırma kapsamında tespit edilen açık iş, temininde güçlük çekilen meslekler ile gelecek dönemde ihtiyaç duyulacak mesleklere ilişkin veriler ile İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Yıllık İşgücü Eğitim Planı hazırlanmaktadır. İşletme Bilgi Formları ilimiz sınırları dâhilinde toplam 2 bin 78 işyeri ile yüz yüze görüşme yöntemi ile yapılacak olup, daha sonra verilerin derlenmesi ile hazırlanan analiz raporu İŞKUR Genel Müdürlüğünce kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.iha

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.