Son Dakika

• No Posts Found

VEYSEL ÖZTÜRK: BELEDİYE MECLİSİNDEKİ ETİK DIŞI GELİŞMELER NEDENİYLE ENCÜMENE ÜYE VERMEYECEĞİZ


İsmail ERAVCI

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, son aylarda Söke Belediye meclisinde yaşanan etik dışı ve gayri ahlaki siyasi gelişmeler, hem siyaseten, hem de Söke’nin bir ferdi  olarak kendilerini üzdüğünü belirterek, encümene aday göstermeyeceklerini söyledi.

Veysel Öztürk yaptığı açıklamada “Son iki aydır belediye meclisinde yaşanan etik dışı ve gayri ahlaki siyasi gelişmeler, hem siyaseten, hem de Söke’nin bir ferdi ve sevdalısı olarak bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Bir İlçede, Siyasi Parti başkanları düzeyinde yapılması gereken görüşmeler, CHP Belediye Başkanının ve İlçe Başkanlığının başka bir siyasi partiden meclis üyeleri ile bireysel görüşmeler ve şahsi pazarlıklara dayalı anlaşmalara varmaları, Söke siyasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır.

Mart ayı Meclis toplantısında OSB ile ilgili oylamada ve devamında verilen önergeye dair yapılan oylamada ortaya çıkan tablo, siyaseten etik dışı ve gayri ahlaki bir sonuç olmuştur. Yarın (06 Nisan 2018) yapılacak olan belediye meclis toplantısında, Söke’mize aynı siyasi talihsizliği yaşatmamak adına MHP Söke İlçe Başkanlığı olarak, resmiyette icra makamı, fakat dört yıllık uygulamada icrasızlık kurumu olarak görev yapan belediye encümen üyeliğine partimiz adına aday gösterilmemesine karar vermiş bulunuyoruz “dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.