Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YAZ AYLARINDA TAŞINIYOR


İsmail Eravcı

Söke’de Öğretmenevi’nin hizmete girmesinden bu yana hizmetini Söke Öğretmenevi binasının birinci katında sürdüren Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasının taşınması için çalışmalara başlandı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu geçtiğimiz Cuma günü Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet binası olarak düşünülen İrfan Yurdu olarak bilinen 5 katlı binada incelemelerde bulundu.

Söke Kuşadası Karayolu üzerindeki Amerikan Kültür Koleji’nin hemen arkasında bulunan binanın sadece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değil aynı zamanda Söke Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü İdari kadrosunun da bu binaya taşınmasının planlandığı bilgisi verildi. Söke’de kurulma çalışmalarının başladığı BİLSEM’inde burada oluşturulma çalışmalarının olduğunu söyleyen Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu yapılan çalışmalarla ilgili Gazeteniz Yeni Söke’ye açıklamalarda bulundu.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada “Daha önce FETÖ’den alınan yerlerle ilgili çalışmamız vardı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü de şimdilik FETÖ’dan alınan yurtlardan biri olan İrfan Yurdu olarak bilinen yere taşımak için bir çabamız var. Bir faaliyete başladık. Sadece Milli Eğitim Müdürlüğü değil, Rehberlik Araştırma Merkezi’nin de oraya taşınmasını planlıyoruz. Ayrıca BİLSEM’de orada kurularak oluşturulması gibi bir çabamız var. Henüz bu çalışmalar neticelenmiş değil. Ama bu yönde faaliyetimiz yürüyor. Yaz aylarında, muhtemelen Haziran – Temmuz gibi Milli Eğitim Müdürlüğü, Söke Rehberlik Araştırma Merkezi’ni hatta mümkün olursa Söke Halk Eğitim Merkezi’nin yönetim kademesini de o binaya almayı düşünüyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.