Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE TİCARET ODASINDA NEFES KESEN SEÇİM


İsmail Eravcı

Cumartesi günü yapılan Söke Ticaret Odası seçimlerinde sarı ve mavi grubun liste liderleri Erkan Kaçar ve Metin Sakalar gruplarından çıkamadılar. Ticaret Odasının 20 meclis üyesinden 9’u sarı listeden 6’sı beyaz listeden 5’i mavi listeden oluştu.

Söke Ticaret Odası seçimleri yerel seçimleri aratmadı. Adaylar yaklaşık 2 ay önceden propaganda çalışmalarına başladılar. Söke’nin gündemi Söke Ticaret Odası seçimleri oldu. Nihayet seçimler cumartesi günü yapıldı. Kocagözoğlu Ortaokulunda sabah saat 08.00’de başlayan seçimler saat 17.00’de sona erdi.

Özellikle ikinci, beşinci ve 6’ıncı grupta sonuçlar nefes kesti. 5’inci grupta meclis üyeleri kura ile belirlendi. Bu grupta 49 oy alan Orhan Korkmaz sarı listeden doğrudan meclis üyesi seçilirken, sarı listeden 45 oy alan Muzaffer Kovancı, mavi listeden 45’er oy alan Coşkun Kuru ve İsmail Sayar arasında kura çekimi yapıldı. Kura çekimi sonucunda İsmail Sayar ve Coşkun Kuru Söke Ticaret Odası meclis üyeliğine seçildiler. Böylece 5’inci meslek grubundan meclis üyeleri karma oldu.

Seçim sonuçları söyle oluştu. 1. Meslek komitesinde sarı liste 101 oy alırken, mavi liste 68 oy, beyaz liste 38 oy aldı. Bu sonuçlardan sonra Ticaret Odası Meclis Üyeliğine Saygın Mimarlık’tan Murat Kaloğlu, Semttaş Mimarlık’tan Ali Semerci ve Taşyakan İnşaat şirketinden Levent Taşyakan seçildiler.

İkinci Meslek grubunda da sonuçlar nefes kesti. Sarı liste 15 oy, beyaz liste 14 oy ve mavi liste 13 oy aldılar. Sonuçlardan sonra Söke Ticaret Odası Meclis üyeliklerine Arı Halı ve Mobilya San. Tic. Ltd Şti ile Ali Çelimli seçildiler.

Üçüncü Meslek komitesinde ise kazanan mavi liste oldu. Bu grupta mavi liste 69 oy alırken, Beyaz liste 43 oy, sarı liste 41 oy aldılar. Söke Ticaret Odası Meclisine mavi listeden Veysel Kara, Murat Günal ve Duomo Art Mimarlık, Mühendislik İnş. Tic. Ltd şirketi temsilcisi girdi.

Dördüncü Meslek grubunda ise kazanan beyaz liste oldu. Beyaz liste 56 oy alırken, sarı liste 36 oy, mavi liste 33 oy aldı. Meclise Algür Süt Ürünleri şirketi, Filiz Karaman ve Sökeliler Gıda ve Tüketim Maddeleri Tic. Ltd şirketi girdi.

Sandıkların açıldığında nefeslerin tutulduğu sonuçlardan biri 6’ıncı Meslek Grubunda yaşandı. Çünkü Beyaz listenin lideri Haluk Kutlay ile, Sarı Listenin lideri Erkan Kaçar bu grupta seçime girdiler. Bu grupta Beyaz liste 40 oy, sarı liste 39 oy ve mavi liste 36 oy aldılar. Böylece sarı listenin lideri Söke Ticaret Odası meclisine seçilemedi. Bu grupta Haluk Kutlay, Özak Mühendislik Mimarlık İnş. Şti .ile Tavaslılar Dayanıklı Tük. Tic. San. Ltd şirketi temsilcisi seçildi.

Yedinci Meslek grubunda ise mavi listenin lideri Metin Sakalar yer aldı. Yedinci Meslek grubunda Sarı liste 98 oy alırken, mavi liste 60 oy, beyaz liste ise 7 oy aldı. Bu sonuçlardan sonra Mimar Otomotiv adına Tekin Yavuz, Er Petrol adına Reşat Er ve Anya Klima adına Ayşe Anya seçimi kazandılar. Söke Ticaret Odası Meclis seçimleri sonucunda istikrar grubu lideri Haluk Kutlay seçilmeyi başardı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.