Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 160 ÖĞRENCİ TRENDE KİTAP OKUDU


İsmail Eravcı

Söke Sıdıka İlkokulu tarafından yürütülen her yerde kitap okuyorum etkinliklerinden biri dün yapıldı. Söke Sıdıka İlkokulu’nda okuyan 4. Sınıftaki 160 öğrenci trende okuma gerçekleştirdi. Öğrenciler için özel bir tren geldi ve 160 öğrenci trene binerek okuma etkinliği gerçekleştirdi. Saat 11.00 treni ile Nazilli’ye giden öğrenciler trende okuma etkinliğinde bulundu.

Öğrenciler Söke Belediye Bandosunun çaldığı türkü ve şarkılarla uğurlandı. Öğrencileri uğurlamaya Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, şube Müdürleri ve velilerde geldiler. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı Gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Buradaki amacımız öğrencilerimizi her yerde okuyorum adı altında sadece sınıflarda değil, okulda değil, trende, piknikte, çarşıda, yolculukta ve hayatın her alanında kitabın okunabileceğini göstermek. Bu kapsamda Sıdıka İlkokulu önderliğinde her yerde kitap okuyoruz diye bir proje yürütüyoruz. Bugünde Sıdıka İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerimiz trende kitap okuma etkinliğinde bulunacaklar. Çocuklarımız bugün trende kitap okuyarak Nazilli’ye gidecekler ve tekrar kitap okuyarak geri dönecekler.

Bu arada amaçlarımızdan biride öğrencilerimizi trenle tanıştırmak ve ömürleri boyunca unutamayacakları bir anı şu anda yaşıyorlar. Buraya gelen öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun ilk defa trenle tanıştığını düşünüyorum. Çok güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Yeni yetişen neslin okuması için her türlü etkinliği yapıyoruz. Çocuklara okumayı bu yaşlarda sevdirdiğimizde ilerisi kendiliğinden gelecektir ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.