Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE TRAFİĞİNİ EN İYİ ANLATAN RESİM


İsmail ERAVCI

Söke’de trafik her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alırken, yerel yönetim durumu Söke’de misafirmiş gibi izliyor, hiçbir şey yapmıyor. Sürücüler sıkıntılı, vatandaşlar sıkıntılı. Söke’de her geçen gün trafikte işin içinden çıkılmaz hale geliyor. İlçede tam bir trafik karmaşası yaşanıyor.

Esnaflar, vatandaşlar konut ve işyerlerinin bulunduğu sokak ve caddelere araç parklarının önüne geçmek için tabure, sandalye, kasa gibi cisimleri koyarak araçların park etmelerini önlemeye çalışıyorlar. Bu sokaklardan biri de Kemalpaşa Mahallesi Bekirağa sokak. Sokak üzerinde baştan başa sıralanan kasalarla sokağa yapılacak araç parklarının önüne geçilmeye çalışılıyor. Sadece Kemalpaşa Mahallesi Bekirağa sokak değil, ilçedeki pek çok sokakta bu ve buna benzer görüntüler görmek mümkün. Bu durumdan hem sokak sakinleri hem de araç sahipleri rahatsız. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Söke’de trafik sorunu her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Her geçen gün ilçe trafiğine yeni araçlar katılıyor. İlçe trafiğine katılan her araç trafik sorununu biraz daha artırıyor. Söke’de araç sayısı 47 binin üzerinde. Ancak bu araçların park edilebileceği tek bir otopark dahi yok. Yerel yönetimin otopark yapmaya niyeti yok. Söke’de trafik düne göre bugün daha kötü. Eğer yerel yönetim yani belediye bu konuda önlem almamakta ısrarcı olursa yarın durum daha kötü olacak.

Söke’de sokaklara yapılan araç parklarının önüne geçmek için vatandaş kendince önlem almaya çalışıyor. Ancak tek bir otoparkın dahi olmadığı ilçede artık trafik karmaşası giderek artıyor” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.