Son Dakika

• No Posts Found

İYİ PARTİ KURUCU ÜYESİ VEDAT YENERER SÖKE’DE KONFERANS VERDİ


İsmail Eravcı

İYİ parti kurucular kurulu üyesi Gazeteci savaş muhabiri Vedat Yenerer önceki gün akşam Söke Recep Yazıcıoğlu salonunda Ege’de Türk adalarında Yunan işgali ve Ortadoğu’daki sınırlarımızda gelişen sıcak gündeme dair bilgiler verdi. Çarpıcı açıklamalarda yapan Vedat Yenerer’e çok sayıda partili dinledi. Söyleyişi sonunda İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Şule Tuntaş, Vedat Yenerer’e plaket verdi.

Yaklaşık 2 saat süren söyleşiyi dinleyenler arasında İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, iyi partinin ilçe başkanları yeraldı.  Gazetecilik deneyimlerini de anlatan Vedat Yenerer, Yunanistan tarafından Ege Denizi’ndeki adaların işgal edilmesine tepki gösterdi.

Yunanistan’ın adaları işgal etmesiyle ilgili de konuşan Vedat Yenerer “Resmen Yunanistan Bizans’ı hortlatıyor. Şu anda Ege’de dolaşan tüm Yunan gemilerinde Bizans bayrağı var. Bildiğiniz Bizans Bayrağı. İzmir tümeni var, kontastino tümeni var. Bize diyorlar ki çok saldırgansınız. Biz saldırgan olsak bizim bir Atina tümenimiz olurdu. Bizans Bayrağı ile dolaşıyorlar, bende şunu söylüyorum Allah nasip eder iktidara gelirsek Batı Trakya Türk Cumhuriyeti ve Misak-ı Milli’nin Bayrağını çekeceğiz en tepeye. Bakalım ondan sonra ne yapacaklar.”dedi

Daha sonra söz alan İl Başkanı Recep Taner “Koltukları eskitmeyeceğiz, ayakkabı eskiteceğiz çıkacağız alana. Zaten İl divanda karar aldık. Önümüzdeki haftadan itibaren ilçe ziyaretleri başlıyor. İlçelerimiz ne tür çalışma yaptılar, neler planlıyorlar. Bunları alacağız. İl ve ilçe teşkilatları olarak ortak alan çalışmasına başlayacağız. Bundan sonra artık partide gelsinler üye kaydı yapacağız şansı yok. Biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Biz mahalleye, köye gideceğiz. Kayıtları biz yapacağız. Vatandaşı dokunacağız. Şu andaki Meral Akşener’in tanınmışlığı ile İYİ Parti tanınmışlığı arasındaki farkı kapatacağız. Bunu gerçekleştirdiğimizde Aydın’da başarılı oluruz ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.