Son Dakika

• No Posts Found

ORGANİK TARIM HAKEDİŞ LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI


HABER MERKEZİ

Söke’de 935 kişi toplam 6,6 milyon TL. organik tarım desteği alacak.

Söke’de büyük bir çoğunluğunu zeytinlik alanların oluşturduğu organik tarım destekleri ile ilgili hakkediş listeleri dün mahalle muhtarlıklarında ve Söke Ziraat Odası’nda askıya çıktı. Listeler geçtiğimiz yıl temmuz ayında askıya çıkarken bu ay yaklaşık 3 ay öne çekilmesi organik tarım üreticilerini memnun etti. Organik tarım üreticileri hak ediş listelerinin askıya erken çıkmasının ödemelerinden öne çekilmesi anlamına geldiği belirtildi.

Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş, Söke’de organik tarım hakediş listelerinin dün itibariyle askıya çıktığını belirterek “Üreticilerimiz 18 Nisan Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar kontrol etmeleri gerekiyor. Üreticilerimizin özellikle dekar ve alacakları destek konusunda listeleri incelemelerinde fayda var. Üreticilerimiz Ziraat Odasına da gelerek listeleri kontrol edebilirler. Söke’de bu sene 935 üretici organik tarım desteklemelerinden yararlanacak. Organik tarım desteği ödenecek olan arazi miktarı 96 bin 589 dekardır. Ödenecek olan destek miktarı da 6 milyon 605 bin 723 TL.’dir. İnşallah bu para kısa sürede ödenir. Çünkü zeytin üreticisi zor durumda. Zeytinyağı fiyatları düştü. Bu para ödenirse üreticiye ilaç gibi gelecek.”dedi

M. Kemal Kocabaş organik tarım desteklerinin artırılmasını isteyerek “Üreticiye dekar başına 70 TL. organik tarım desteği veriliyor. Bu rakamın dekar başına en az 100 TL’ye yükseltilmesini istiyoruz. Organik tarım desteğinin artırılması üreticiye rahatlatacaktır.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.