Son Dakika

• No Posts Found

TUNTAŞ: SÖKE BELEDİYESİ ÇÖPLERİ DAHİ TOPLAYAMAZ HALE GELDİ


İsmail ERAVCI

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Şule Tuntaş alan çalışmalarında vatandaşlardan kendilerine hem genel iktidar hem de yerel iktidar ile ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek, bu alan çalışmalarında halinden memnun olan vatandaşlara rastlamadıklarını söyledi. En son Sazlı Mahallesi’ne yaptıkları ziyarette mahallenin çöp içinde olduğunu gördüklerini belirten Şule Tuntaş, Söke Belediyesi’nin çöp toplayamaz hale geldiğini söyledi.

Söke Belediye yönetiminin 4 yılını tamamladığını ve 5’inci yılına girdiğini söyleyen Şule Tuntaş “Doğrusu Söke Belediye Başkanının bu 4 yılı nasıl değerlendireceğini merak ediyoruz. Söke’ye baktığımızda bırakın proje yapmayı rutin belediyecilik hizmetlerinin bile aksadığını görüyoruz. Söke’nin sokakları savaştan çıkmış gibi gözüküyor. Bunun yanında mahallelerde büyük sıkıntılar var. Bunlardan biri Sazlı Mahallesi. Sazlı Mahallesi çöp içinde. Sazlı Mahallesi’ne gittiğimizde gördüğümüz manzara belediyecilikte ne kadar geride kaldığımızın göstergesi gibiydi. Belediyenin rutin görevlerinden biri çöpleri toplamaktır. Ama Söke Belediyesi’nin çöpleri toplamaktan bile aciz olduğunu görüyoruz. Sazlılı vatandaşlar belediyenin çöpleri zamanında ve düzenli toplayamadığı şeklinde şikayetleri üzerine mahalleyi gezdik. Gerçekten çöpler toplanmıyor. Sazlı çöp içinde. Söke Belediyesi en rutin görevi olan çöpleri bile toplayamaz hale gelmiştir. Mahalleler çöpler içinde kaderine terk edilmiş durumda. Bu insanlar çöplerinin toplanması için üstelik katı atık katılım payı ödüyor. Ama Söke Belediyesi vatandaşın çöpünü toplamıyor. “dedi.

Söke Belediyesinin son 4 yılını geri dönüp baktığımızda hiçbir projenin hayata geçirilmediğini gördüğünü söyleyen Şule Tuntaş “Sadece Söke Çayı üzerindeki dükkanlar yıkıldı. Bu dükkanlar yıkılırken de buradaki esnaf mağdur edildi. Yıkım öylesine aceleye getirildi ki buradaki insanlar esnaflar sokağa atıldı. Pek çok esnaf işyerlerini kapatmak durumunda kaldı. Eğer dükkanlar yıkılmadan önce alternatif hazırlansaydı bugün sıkıntılar daha az olurdu. Yerel yönetim ne yazık ki belediyecilikte sınıfta kalmıştır. Çöpleri dahi düzenli toplayamaz duruma gelmiş ve Sazlı mahallesi’nde olduğu gibi vatandaşı çöp içinde yaşamaya mahkum etmiştir. Aslında çok fazla şey söylemeye gerek yok, çöpler her şeyi anlatıyor.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.