Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİNDE HEDEF 4 YILDA 10 BİN ÖĞRENCİ


İsmail Eravcı

ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç dün  saat 14.00’te Gazeteniz Yeni Söke’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Fatma Neval Genç, Söke İşletme Fakültesi’nin bu sene 150 öğrenci mezun edeceğini belirterek, normal şartlarda her yıl ortalama 500 yeni öğrencinin Söke’ye geldiğini söyledi. Fatma Neval Genç, 4 yıl sonra Söke İşletme Fakültesinde öğrenci hedefinin 10 bin olduğunu söylerken, şu anda Söke’de 5 bin üniversite öğrencisinin eğitim gördüğünü söyledi.

ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr. Fatma Neval Genç’e Gazeteniz Yeni Söke’ye ziyaretin Gazeteniz Yeni Söke İmtiyaz Sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu, Genel Yayın Yönetmeni Şakir Aksayım, Gazeteniz Yeni Söke yazarlarından Mustafa Uluçay, Yaşar Çağbayır ve Latif Yalçın ile gazete muhabirleri karşıladılar. Dekan Fatma Neval Genç ziyaretinin  bir nezaket ziyareti olduğunu belirterek “ Yeni Söke Gazetesi bizim faaliyetlerimizde her zaman yanımızda. Bize destek, yakından takip eden önemli bir yerel gazetemiz. Ayrıca burada eskiden gelen dostluklarımız var. Bir teşekkür ziyareti. Malum, kurumların yaptığı faaliyetlerin duyurulması, insanlarla paylaşılması, bilinmesi önemli. O anlamda yerel basın çok önemli bir görevi üstleniyor. Bizim etkinliklerimizi duyuruyorsunuz, teşekkür ediyorum. Bu bir nezaket ziyareti”dedi.

YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİ

AÇMAK İSTİYORUZ

Önümüzdeki eğitim öğretim yılı ile ilgili hedefleri hakkında da bilgiler veren Söke İşletme Fakültesi Dekanı Fatma Neval Genç “Önümüzdeki eğitim öğretim yılında bazı yeni bölümler açmayı hedefliyoruz. Bu yeni bölümlerden birisi ağırlıklı olarak işletme bölümü olacak. Bazı yüksek lisans bölümleri açmak istiyoruz tezli ve tezsiz. Bu programların özellikle Söke için önemli olduğunu biliyoruz. Neden derseniz hafta sonları ve akşam programları nedeniyle gelip takip etme imkanı var. Bunlarda da aranan koşullar öncelikli olarak 4 yıllık fakülte mezunu olmak. Dolayısıyla her fakülte mezununa, her branşa yani ilgi duyan herkesi özellikle bu tezsiz açık ve ilgi duyan insanlar için büyük bir fırsat. Yani hemen buradan çıkıyorsunuz İşletme Fakültesinde lisans yapma imkanınız var. Eskiden bu daha zordu, başka kentlere gitmek gerekiyordu. Şu anda bu anlamda bir kolaylık var. Diğer taraftan yeni açılan bölümlerimizde eğitim alanında öğrencilerimizin potansiyeli çok yüksek. ADÜ Söke İşletme Fakültesinde kendi öğrencilerimiz açısından tercih edilen bir yer haline getirmeyi çalışıyoruz. Akademik kadro anlamında kuvvetlendirmek hem de hocalarımızın başarısı hakkında kuvvetlendirmek. Bunlar önümüzdeki dönem için hedeflerimiz” dedi

10 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞMAK

4 yıl sonraki öğrenci hedefi ile ilgilide muhabirimizin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Fatma Neval Genç “4 yıl sonra bizim öğrenci hedefimiz 10 bin rakamını yakalamak. Biz şu anda sadece Söke İşletme Fakültesi olarak 1600 öğrencimiz var. Ama 4 yıl sonra bu sayıyı 10 binlere çıkarma hedefimiz var. Herşey yolunda giderse ve tam doluluk devam ederse biz bunu hedefliyoruz”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.