Son Dakika

• No Posts Found

SÖKEGÜCÜ LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR


İsmail ERAVCI

U15 kategorisinde Sökegücü adım adım liderliğe koşuyor. Şu anda grupta 6 puanı bulunan Sökegücüspor en yakın rakiplerini 2 puan fark atmış durumda. Aydın Yerel ligi U15 kategorisinde gruplarında ilk iki sırayı alan takımların Aydın şampiyonluğu için en iyilerin mücadele ettiği play off’ta Sökegücü fırtınası sürüyor.

Bu hafta oynanan maçlarda Sökegücü U15 takımı Didim Belediyespor’u 3-2 yenerken, İ.G. Genç Efespor Kuşadasıspor’u 1-0 yendi. Bir diğer maçta ise Yıldızspor Yeşil Timsahlarspor’u 3-2 yenmeyi başardı. İkinci haftada alınan bu sonuçların ardından en iyilerin yarıştığı U15 kategorisinde Sökegücüspor 6 puanla liderliğini sürdürüyor. Sökegücü’nü  4 puanla Yıldızspor ve İ. G. Genç Efespor izliyor. Kuşadasıspor’un ise 3 puanı bulunuyor. En iyilerin yarıştığı plaf offta Didim Belediyespor ve Yeşil Timsahlar henüz puanla tanışamadı.

En iyilerin yarıştığı U15 kategorisi play off maçlarında 3’üncü hafta maçları 19 Nisan Perşembe günü oynanacak. Sökegücüspor Germencik şehir stadyumunda Kuşadasıspor ile oynayacak. Söke yan sahada ise Yıldızspor ile Didim Belediyespor maçı oynanacak. Bir diğer maç ise İ.G. Genç Efespor ile Yeşil Timsahlar arasında Köşk stadyumunda oynanacak.

Sökespor antrenörü Yaşar Bilenyıl, Perşembe günü oynayacakları Kuşadasıspor maçını kazanmaları durumunda büyük bir avantaj yakalayacaklarını belirterek “İlk maçımızı kazandık. Özellikle Didim Belediyespor maçında güzel bir futbol oynadık. Gol bölgelerinde biraz daha dikkatli olsak ve heyecanlanmasaydık maçın sonucu çok daha farklı olabilirdi. Ama iyi gidiyoruz. En iyilerin liginde lider durumdayız. Bu liderliğimizi sonuna kadar sürdürmeyi ve şampiyon olmayı planlıyoruz. Oyuncularım Kuşadasıspor’u da yenecek güçteler. Normal oyunumuzu sahaya yansıttığımızda 3‘üncü maçımızda 3’üncü galibiyetimizi almamak için hiçbir neden yok.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.