Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE TİCARET ODASINDA MAVİ BEYAZ İTTİFAKI

Söke Ticaret Odasında yapılan organ seçimlerinde mavi listeden Veysel Kara Meclis başkanlığına seçilirken, beyaz listenin lideri Haluk Kutlay yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

İsmail Eravcı

7 Nisan’da yapılan Söke Ticaret Odası seçimleri sonucunda meclisi oluşturan 20 kişilik Söke Ticaret Odası Meclisi cumartesi günü toplanarak yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri, Meclis başkanlığı, meclis Başkan vekilliği, TOBB Birlik Delegesi ve Disiplin Kurulu Seçimleri yapıldı.

Bilindiği gibi 7 Nisan tarihinde yapılan seçimlerde hiçbir grup salt çoğunluğu sağlayamamıştı. 20 kişiden oluşan Söke Ticaret Odası seçimlerinde sarı liste 9, beyaz liste 6 ve mavi liste 5 meclis üyesi çıkarmıştı. Cumartesi günü yapılan Söke Ticaret Odası Meclisi organ seçimlerinde beyaz liste ve mavi listeden meclise seçilen üyeleri ittifak yaparak 11 kişilik salt çoğunluğu oluşturdular ve organ seçimlerini kazandılar. Seçimler sonucunda Söke Ticaret Odası Meclis Başkanlığına Veysel Kara seçilirken, Yönetim Kurulu Başkanlığına Haluk Kutlay seçildi. Meclis Başkanlığı için Veysel Kara ve Orhan Korkmaz aday oldu. Orhan Korkmaz 9 oy alırken Veysel Kara 11 oyla meclis başkanı seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanlığı için sarı listeden Ayşe Anya aday oldu. Yönetim Kurulu üyeliğine Ali Semerci, Tekin Yavuz, Murat Kaloğlu, Cuma Arı, Levent Taşyakan ve Reşat Alper Er aday oldular,

Mavi ve Beyaz liste ittifaki ise yönetim kurulu başkan adaylığı için Haluk Kutlay, yönetim kurulu’na da Erdinç Algür, Mehmet Akbudak, Murat Günal, İsmail Sayar, Filiz Karaman, Melek Gezginci’yi aday gösterdiler. Yargı denetiminde yapılan seçimler sonucunda Ayşe Anya’nın listesi 9 oy alırken, Haluk Kutlay’ın listesi 11 oy aldı ve seçimi kazandılar.

TOBB Birlik delegeliğine 11 oyla Erdinç Algür ve Coşkun Kuru seçilirken,  Söke Ticaret Odası Disiplin Kurulu ise Suyolcu Eğitim Hizmetleri (Hülya Suyolcu), Işıklı Mimarlık (Haldun Işıklı), Mustafa Bahçeci, Federal Oto Lastik (Metin Sakalar), Söktar Tarım ve Ekin Mühendislik (Oktay Karabıyık) seçildiler.

Daha sonra Söke Ticaret Odası Meclisi ilk toplantısını yaptı. Meclis Başkanlığına seçilen Veysel Kara, meclis üyelerine gösterdikleri olgunluk için teşekkür ederek “Bundan sonra artık sarı,mavi beyaz yok, Söke Ticaret Odası meclis üyeleri var. Sizin gibi değerli arkadaşlarımla görev yapacağım için son derece mutluyum. Bunun onur ve gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra Söke’nin sorunlarını birlikte çözeceğiz.”dedi.

Yönetim kurulu Başkanı Haluk Kutlay’da yaptığı açıklamada, Söke Ticaret Odası Meclisi’nin 4 deneyimli ve 16 dinamik olmak üzere 20 meclis üyesinden oluştuğunu belirterek “Bugün organ seçimlerini büyük bir olgunlukla yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonra artık seçim bitti ve Söke’ye nasıl güzel hizmet edebiliriz diye çabalarımız olacak. Bunu hep birlikte yapacağız. Bundan sonra sarı, mavi, beyaz yok. El ele, gönül gönüle Söke’ye hizmet etmek için çalışacağız. Bizler sizlerin fikirlerine her zaman açık olacağız. Bizler demokrasiye inanan insanlarız. Sandık böyle bir irade çıkardı. Buna saygı duymak zorundayız. Olgun ve kaliteli bir seçim yaptık. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.